Notowania

wiadomości
20.03.2011 03:44

Japonia: Zakończono schładzanie reaktorów nr 3 i 4

W nocy z soboty na niedzielę straż pożarna i siły zbrojne Japonii zaangażowane zostały w akcję schładzania reaktorów nr 3 i 4 w elektrowni jądrowej Fukushima I, poważnie uszkodzonej tydzień temu w trzęsieniu ziemi. Udało się włączyć system chłodzenia w reaktorze nr 6.

Podziel się
Dodaj komentarz

*W nocy z soboty na niedzielę straż pożarna i siły zbrojne Japonii zaangażowane zostały w akcję schładzania reaktorów nr 3 i 4 w elektrowni jądrowej Fukushima I, poważnie uszkodzonej tydzień temu w trzęsieniu ziemi. Udało się włączyć system chłodzenia w reaktorze nr 6. *

Lądowe Siły Samoobrony zrzuciły ok. 80 ton wody do basenu ze zużytymi prętami paliwowymi reaktora nr 3. Akcja zakończyła się ok. godz. 9.30 (1.30 czasu polskiego)- poinformowało japońskie ministerstwo obrony.

W nocy z soboty na niedzielę tokijska straż pożarna przez 13 godzin wprowadzała ponad 2 tysiące ton wody do basenu ze zużytymi prętami reaktora nr 3. Pręty paliwowe stosowane w tym reaktorze są szczególnie niebezpieczne, bo zawierają pluton.

Operator elektrowni firma TEPCO poinformował, że przegrzewające się baseny z prętami reaktorów nr 5 i 6 udało się schłodzić do temperatury odpowiednio 37,1 i 41 st. C.

Tymczasem udało się uruchomić system chłodzenia w reaktorze nr 6 po tym, jak udało się do niego doprowadzić zasilanie. TEPCO ma nadzieję, że już w niedzielę uda się to samo zrobić w blokach nr 1 i 2, co pozwoliłoby na ponowne uruchomienie w nich chłodzenia. (PAP)

akl/

8595026 8595091

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz