Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Japoński rząd gratuluje Obamie pokojowego Nobla

0
Podziel się

Rzecznik japońskiego rządu Hirofumi Hirano pogratulował w piątek
prezydentowi USA Barackowi Obamie otrzymania tegorocznej Pokojowej Nagrody Nobla i pochwalił jego
wysiłki na rzecz uwolnienia świata od broni nuklearnej.

bDIHCmrV

Rzecznik japońskiego rządu Hirofumi Hirano pogratulował w piątek prezydentowi USA Barackowi Obamie otrzymania tegorocznej Pokojowej Nagrody Nobla i pochwalił jego wysiłki na rzecz uwolnienia świata od broni nuklearnej.

"Będziemy podzielać działania prezydenta Baracka Obamy (na rzecz rozbrojenia jądrowego) i oceniamy wysoko jego przywództwo" - powiedział rzecznik dziennikarzom w Tokio.

Zaznaczył, że chociaż prezydent Obama pełni swą funkcję od niespełna roku, otrzymał nagrodę, ponieważ "wysłał (społeczności międzynarodowej) zdecydowany komunikat" w sprawie problemów dotyczących kwestii nuklearnych.

bDIHCmrX

"Będziemy blisko współpracować z prezydentem Obamą nad rozwiązaniem szeregu problemów, przed którymi stoi wspólnota międzynarodowa" - zapewnił Hirano w imieniu premiera Japonii Yukio Hatoyamy, który do soboty jest w podróży po Azji.

Jak dodał, japoński szef rządu wyraził "wielkie zadowolenie", gdy usłyszał informację o przyznaniu prezydentowi USA pokojowego Nobla.

W uzasadnieniu swej decyzji Komitet Noblowski podkreślił m.in. "nadzwyczajne wysiłki" podejmowane przez prezydenta USA w celu "umocnienia międzynarodowej dyplomacji i współpracy między narodami". Wyeksponowano też szczególne znaczenie jego "wizji świata bez broni nuklearnej" i dążenia do jej realizacji. (PAP)

cyk/ mc/

bDIHCmsd

4907399

bDIHCmsy
wiadomości
pap
Źródło:
KOMENTARZE
(0)