Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Jarocin: Kapela Power of Trinity zdobyła Złotego Kameleona

0
Podziel się:

Zespół Power of Trinity zdobył Złotego Kameleona - nagrodę publiczności
trwającego od piątku w Jarocinie (Wielkopolskie) Festiwal-Jarocin 2012. Grupa gra muzykę będącą
połączeniem ostrych brzmień, reggae oraz alternatywnych melodii.

Zespół Power of Trinity zdobył Złotego Kameleona - nagrodę publiczności trwającego od piątku w Jarocinie (Wielkopolskie) Festiwal-Jarocin 2012. Grupa gra muzykę będącą połączeniem ostrych brzmień, reggae oraz alternatywnych melodii.

Laureatem nagrody jury w konkursie amatorów Rytmy Młodych została poznańska kapela Rust, a wyróżnienie przyznano grupie Curly Heads. W nagrodę wszystkie trzy zespoły wystąpią w niedzielę na festiwalowej Dużej Scenie. Na trwający od wiosny konkurs wpłynęło ponad 600 zgłoszeń zespołów amatorskich z całego kraju. Najlepsze wybrało jury i internauci.

Od piątku wystąpiło w Jarocinie 18 kapel zawodowych, m.in.: Against Me!", Kasia Nosowska, Illusion, Buldog, KSU, Set Your Goals, Biohazard, Within Tempation. W niedzielę, oprócz laureatów konkursu, wystąpią na Dużej Scenie takie kapele jak m.in. Voo Voo, Luxtorpeda, Coma, Arka Noego i Kult, którego jubileuszowy koncert na 30-lecie swojego istnienia, ma być jednym z najważniejszych wydarzeń tego lata nie tylko w Jarocinie, ale na całej polskiej mapie festiwalowej. Kult zagra przed północą, na zakończenie festiwalu.

Nieco wcześniej wystąpi oczekiwany przez fanów Jello Biafra z grupą punkową grupą The Guantanamo School Of Medicine. Będzie to jedyny koncert Amerykanów w Europie. Na swoim profilu facebookowym wokalista grupy zapowiedział, że będzie to też pierwsza i jedyna w najbliższej przyszłości okazja, by usłyszeć na żywo nowe, przygotowane z myślą o kolejnym albumie, utwory.

Jarocińskie rockowiska poprzedziły organizowane przez całą dekadę lat 70. Wielkopolskie Rytmy Młodych. Początkowo były to imprezy o zasięgu lokalnym. W 1973 r. po raz pierwszy zaproszono także zawodowych muzyków. Gwiazdą był wtedy zespół Anawa.

W 1980 r. festiwal w Jarocinie przekształcił się w I Ogólnopolski Przegląd Muzyki Młodej Generacji, a w połowie lat 80. zmienił nazwę na Festiwal Muzyków Rockowych i pod taką nazwą odbywał się do 1994 r. Doszło wtedy do starć z policją i imprezę wznowiono dopiero w 2005 r., ale już w innej formule.

Co roku latem przyjeżdża na festiwal około 10 tys. fanów rocka.(PAP)

zak/ bk/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)