Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Jarosław Kusto p.o. prezesem Radia Kielce

0
Podziel się

Jarosław Kusto - członek rady nadzorczej publicznego Radia Kielce - został
oddelegowany w sobotę do pełnienia obowiązków prezesa kieleckiej stacji. Będzie jej szefem do
rozstrzygnięcia konkursu na prezesa - poinformował przewodniczący rady Roman Ostrowski.

bEgghgMl

Jarosław Kusto - członek rady nadzorczej publicznego Radia Kielce - został oddelegowany w sobotę do pełnienia obowiązków prezesa kieleckiej stacji. Będzie jej szefem do rozstrzygnięcia konkursu na prezesa - poinformował przewodniczący rady Roman Ostrowski.

Konkurs zostanie ogłoszony wkrótce. Zgodnie z jego regulaminem kandydaci na prezesa Radia Kielce będą przesłuchiwani publicznie - w obecności akredytowanych dziennikarzy - podobnie jak osoby, które kandydowały do rady nadzorczej - oznajmił Ostrowski.

Radio Kielce nie ma prezesa od lipca zeszłego roku, kiedy zakończyła się kadencja Janusza Knapa. W ogłoszonym trzykrotnie konkursie nie udało się wybrać nowego prezesa, dlatego poprzednia rada nadzorcza oddelegowała do kierowania radiem - do końca października - jednego ze swoich członków. W związku z wyborami do nowej rady nadzorczej rozgłośni nie zorganizowano kolejnego konkursu. Sprawy spółki powierzono prokurentom, a do spraw programowych stacji powołano pełnomocnika - jednego z dziennikarzy, Bartłomieja Zapałę.

bEgghgMn

Jarosław Kusto jest matematykiem, wykładowcą akademickim, wiceprzewodniczącym rady programowej rozgłośni. Był dwukrotnie szefem jej rady nadzorczej. Podczas styczniowych przesłuchań przekonywał członków KRRiT, że należy rozszerzyć zakres kompetencji rady programowej radia.

Zgodnie ze styczniowym oświadczeniem przewodniczącego KRRiT Jana Dworaka, rady nadzorcze muszą wybrać na nowych zasadach - określonych w rozporządzeniu KRRiT - "kompetentne, niezależne zarządy i wspólnie z nimi podejmować działania zmierzające do tworzenia silnych programowo i finansowo spółek".(PAP)

mch/ itm/

bEgghgMO
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)