Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Jarosław: Przegląd Piosenki Kresowej

0
Podziel się

17 wykonawców w trzech kategoriach wiekowych bierze udział w III Przeglądzie
Piosenki Kresowej, który odbywa się w niedzielę w Miejskim Ośrodku Kultury w Jarosławiu
(Podkarpackie).

bDBlbmKZ

17 wykonawców w trzech kategoriach wiekowych bierze udział w III Przeglądzie Piosenki Kresowej, który odbywa się w niedzielę w Miejskim Ośrodku Kultury w Jarosławiu (Podkarpackie).

Jak poinformowała PAP Elżbieta Rusinko z jarosławskiego oddziału Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Południowo - Wschodnich (TMLiKPW), organizatora Przeglądu, wykonawcy w trzech kategoriach wiekowych: młodzieży gimnazjalnej, młodzieży ponadgimnazjalnej oraz osób dorosłych, walczą o trzy pierwsze miejsca i zdobycie nagród: sprzętu audiowizualnego oraz książek.

Każdy z wykonawców zaśpiewa po dwie piosenki. Jedna z nich musi być utworem typowo lwowskim. Jak zaznaczyła Rusinko, są to zarówno stare, przedwojenne szlagiery, jak i piosenki współczesne. Natomiast druga z prezentowanych piosenek powinna dotyczyć kresów w szerszym pojęciu. Może to być np. utwór z Wileńszczyzny.

bDBlbmLb

Po południu w niedzielę odbędzie się koncert laureatów.

Rusinko wyjaśniła PAP, że idea imprezy narodziła się w 2008 roku, w chwili reaktywacji jarosławskiego oddziału TMLiKPW. "W Jarosławiu oraz jego okolicach mieszka wielu Kresowian, którzy znaleźli się tutaj po zakończeniu II wojny światowej. To właśnie z myślą o nich oraz ich rodzinach - jako głównych odbiorcach - postanowiono zorganizować Przegląd Piosenki Kresowej" - powiedziała Rusinko.

Dodała, że organizatorzy chcą także przybliżyć młodzieży dorobek kulturalny dawnych kresów "właśnie poprzez piosenkę, która jest radosna, łatwo wpadająca w ucho, chętnie podejmowana przez młodych wykonawców". (PAP)

api/ bos/

bDBlbmLh
bDBlbmLC
wiadomości
pap
Źródło:
KOMENTARZE
(0)