Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Jasna Góra: 44. Pielgrzymka Apostolstwa Chorych i Niepełnosprawnych

0
Podziel się:

Blisko dwa tysiące osób niepełnosprawnych i chorych modliło się w
poniedziałek na Jasnej Górze. Ich pielgrzymka, organizowana już po raz 44. przez Apostolstwo
Chorych w Polsce, tradycyjnie odbywa się 6 lipca, w dniu obchodzonym w kościele katolickim jako
święto Matki Bożej Uzdrowienia Chorych.

Blisko dwa tysiące osób niepełnosprawnych i chorych modliło się w poniedziałek na Jasnej Górze. Ich pielgrzymka, organizowana już po raz 44. przez Apostolstwo Chorych w Polsce, tradycyjnie odbywa się 6 lipca, w dniu obchodzonym w kościele katolickim jako święto Matki Bożej Uzdrowienia Chorych.

W skierowanej do wiernych homilii metropolita częstochowski, abp Stanisław Nowak, mówił m.in. o chrześcijańskim sensie doświadczanego przez chorych cierpienia. Podkreślał, że jest ono formą przeżywania wiary i - jak mówił - "miłości ofiarnej". Hierarcha apelował, by nadać cierpieniu taki właśnie kierunek.

Abp Nowak wskazał, że dla niektórych cierpienie może być - jak powiedział - "bezkierunkowe, z buntem, z krzykiem, z wiecznym narzekaniem", ale - jak powiedział - dla chrześcijan znaczenie cierpienia jest inne, ukierunkowane na wiarę i miłość. "Idźcie i nieście przez życie, przez ten świat miłość krzyża (). Ona się zamieni w nowy porządek" - mówił metropolita.

Jego zdaniem, jedną z form "nadania kierunku" cierpieniu i ofierze osób chorych jest Apostolstwo Chorych w Polsce. Działa ono od 79 lat. Aby być jego członkiem, trzeba spełnić trzy warunki: "przyjąć spowodowane chorobą cierpienie, umieć ofiarować je w jakiejś intencji i znosić je z wolą samego Boga".

Stowarzyszenie Apostolstwa Chorych jest wspólnotą kościelną, która - w swoim założeniu - "pomaga chorym przeżywać cierpienie w sposób twórczy, bardziej chrystusowy". Stowarzyszenie wydaje m.in. własny miesięcznik, przygotowuje też audycje radiowe dla chorych w katolickich rozgłośniach. (PAP)

mab/ wkr/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)