Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Jasnogórski Punkt Charytatywny - apel o żywność dla potrzebujących

0
Podziel się

Jasnogórski Punkt Charytatywny apeluje o przekazywanie żywności na rzecz
osób najbardziej potrzebujących - w tym rodzin wielodzietnych, matek samotnie wychowujących dzieci.
Każdego dnia do punktu zgłasza się po pomoc od 50 do 100 osób z Częstochowy i okolic.

bEpEViMl

Jasnogórski Punkt Charytatywny apeluje o przekazywanie żywności na rzecz osób najbardziej potrzebujących - w tym rodzin wielodzietnych, matek samotnie wychowujących dzieci. Każdego dnia do punktu zgłasza się po pomoc od 50 do 100 osób z Częstochowy i okolic.

"Najbardziej potrzebujemy podstawowych produktów spożywczych takich jak mleko, kasza, makaron, tłuszcze roślinne, cokolwiek, z czego w gospodarstwie domowym można przygotować posiłek" - powiedział PAP w środę opiekun Jasnogórskiego Punktu Charytatywnego o. Szymon Botul. Dodał, że przydałyby się również słodycze dla dzieci.

Punkt obejmuje opieką m.in. wielodzietne rodziny, matki samotnie wychowujące dzieci, emerytów i rencistów o niskich dochodach, bezrobotnych z Częstochowy i okolic.

bEpEViMn

Każdego dnia, do punktu rozdającego m.in. produkty żywnościowe, zgłasza się od 50 do 100 osób. "Staramy się, aby codziennie było pieczywo i coś do tego. Jednak zbliża się okres zimowy, który jest najtrudniejszym czasem do przeżycia i w związku z tym wzrasta też liczba potrzebujących" - dodał o. Botul.

Potrzebne są również ubrania, obuwie, bielizna oraz przedmioty do użytku domowego. "Jeśli ktoś ma w domu jakieś niepotrzebne rzeczy, które mogłyby się przydać w kuchni, jak np. szklanki czy garnki - to również zachęcamy do przekazywania ich na rzecz potrzebujących" - powiedział opiekun punktu.

Jasnogórski Punkt Charytatywny powstał w 1994 roku. Początkowo mieścił się przy wejściu na Wały Jasnogórskie, jednak ze względu na zwiększającą się liczbę osób zgłaszających się po pomoc, władze klasztoru zdecydowały się zmienić jego lokalizację. Obecnie mieści się przy ulicy Kordeckiego 2 (obok poczty). O. Szymon Botul jest opiekunem punktu od 12 lat. (PAP)

ktp/ bos/ as/

bEpEViMO
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)