Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Jeden z ostatnich bastionów Kaddafiego zdobyty

0
Podziel się

Oddziały powstańcze odbiły miasto Al-Dżufra na południu Libii z rąk lojalistów obalonego dyktatora Muammara Kaddafiego - poinformował rzecznik Narodowej Rady Libijskiej (NRL)

Jeden z ostatnich bastionów Kaddafiego zdobyty
(PAP/ EPA)
bDzGrVVN

Oddziały powstańcze odbiły miasto Al-Dżufra na południu Libii z rąk lojalistów obalonego dyktatora - poinformował rzecznik Narodowej Rady Libijskiej (NRL).

To jeden z ostatnich bastionów sił libijskiego pułkownika._ - Z tego, co nam wiadomo, wyzwolony został cały obszar Al-Dżufry _ - powiedział Fathi Baszaagha w Misracie.

Pustynna miejscowość Al-Dżufra, położona około 700 km na południowy wschód od stolicy Libii, Trypolisu, była jednym z bastionów Kaddafiego. Według przedstawicieli NRL w zdobytym mieście może się znajdować duży skład broni. Doniesień władz powstańczych o zdobyciu miasta nie można było potwierdzić z niezależnych źródeł.

bDzGrVVP

Siły NRL odnotowują w walce o ostatnie bastiony Kadafiego kolejne sukcesy, jednak sam były dyktator wciąż pozostaje nieuchwytny. NRL informowała wczoraj, że oddziały powstańcze w pełni kontrolują miasto Sabha, gdzie największe wpływy ma plemię, z którego wywodzi się Kaddafi. Z kolei w rozmowie z telewizją Al-Arabija inny powstańczy dowódca powiedział, że pod kontrolą rewolucjonistów jest już 90 proc. rodzinnego miasta Kadafiego - Syrty.

Wyjątkiem w tym zwycięskim pochodzie przez kraj jest Bani Walid, gdzie - według jednego z powstańczych dowódców - żołnierze Kaddafiego wykorzystują cywilów jako żywe tarcze, a w nocy z poniedziałku na wtorek zabito w tym mieście 11 młodych ludzi podejrzewanych o sprzyjanie NRL.

O obaleniu Kaddafiego czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/75/t135243.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/wiedza;gdzie;jest;kaddafi;ale;nie;moga;atakowac,127,0,901503.html) Tam ukrywa się Kaddafi. Dlaczego nie atakują? Obalony libijski dyktator przebywa prawdopodobnie w mieście Bani Walid, około 150 km na południowy wschód od Trypolisu - poinformował jeden z najważniejszych powstańczych dowódców.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/133/t135301.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/kaddafi;sprzedal;prawie;30;ton;zlota;brakowalo;mu;gotowki,203,0,905419.html) Kaddafi zarobił na tym miliard dolarów Libijski bank centralny sprzedał 20 proc. krajowych rezerw złota o wartości ponad miliarda dolarów w kwietniu lub w maju, gdy instytucja była jeszcze kontrolowana przez rząd Muammara Kadafiego - poinformował nowy gubernator banku.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/44/t155436.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/libijscy;powstancy;maja;plan;wybory;za;20;miesiecy,195,0,902083.html) Powstańcy mają plan. Zajmie 20 miesięcy Zdaniem szefa Narodowej Rady Libijskiej Kaddafi jest coraz bardziej izolowany.
bDzGrVWq
Źródło:
KOMENTARZE
(0)