Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Jedna ofiara nocnego pożaru, kilkanaście osób ewakuowanych

0
Podziel się

Trójka z 12 ewakuowanych trafiła do szpitala. Nadzór budowlany zakazał wejścia do budynku.

Jedna ofiara nocnego pożaru, kilkanaście osób ewakuowanych
(Maliszewski/Reporter)
bDAxTrCJ

Jedna osoba zginęła, a kilkanaście ewakuowano po pożarze, do którego doszło w nocy w wielorodzinnym budynku w Opolu przy ul. Zielonej - poinformowała opolska straż i policja. Trójka ewakuowanych trafiła do szpitala. Nadzór budowlany zakazał wejścia do budynku.

Marzena Grzegorczyk z biura prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji poinformowała, że ofiara pożaru to 38-letnia kobieta. Pożar wybuchł około godz. trzeciej w nocy w wielorodzinnym budynku przy ul. Zielonej w Opolu, w którym - według policji - znajduje się pięć mieszkań.

Dyżurny wojewódzki państwowej straży pożarnej asp. sztab. Piotr Labusga podał, że z ogniem walczyło osiem zastępów straży. Akcja zakończyła się ok. godz. siódmej. Według strażaków z budynku ewakuowanych zostało 12 osób, policja podaje większą liczbę. Dwie z nich miały opuścić budynek same, pozostałym pomogła straż. Większość z ewakuowanych udała się do rodzin, jedna trafiła do ośrodka interwencji kryzysowej.

bDAxTrCL

Na miejscu pracuje prokurator. Naczelnik wydziału zarządzania kryzysowego w opolskim urzędzie miasta Rajmund Dorotnik wyjaśnił, że dopiero po zakończeniu czynności prokuratorskich nadzór budowlany oceni, czy mieszkańcy będą mogli wrócić do budynku. "Póki co zakazano wejścia" - dodał Dorotnik.

Czytaj więcej w Money.pl
Sekcja zwłok matki i trójki dzieci. Zginęli, bo... W wyniku pożaru zmarły cztery osoby. Na miejscu 18-letnia, najstarsza, córka, a czterolatka w trakcie udzielania pomocy.
Pożar w papierni. Prawie 100 osób ewakuowanych Osiem zastępów straży pożarnej gasiło pożar jednej z maszyn w papierni w Kórniku koło Poznania.
Dwoje dzieci zginęło w pożarze. Pięć osób... Dwoje dzieci zginęło w pożarze budynku jednorodzinnego w Jastrzębiu Zdroju (Śląskie) - poinformowało dzisiaj Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Katowicach.
bDAxTrDm
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
KOMENTARZE
(0)