Notowania

tvp
07.10.2010 15:41

Jedynka traci widzów. Będą czystki w TVP?

Spadają rynkowe udziały TVP1, Jedynka coraz częściej staje się stacją czwartego wyboru.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Drozdi-Pn/Wikipedia)

Spadają rynkowe udziały TVP1, Jedynka coraz częściej staje się stacją czwartego wyboru - alarmuje telewizja publiczna. W przyszłym tygodniu zarząd telewizji przeanalizuje wyniki Jedynki, a jej szef Witold Gadowski - jak spekulują media - ma się pożegnać ze stanowiskiem.

_ - Zarząd TVP jest zaniepokojony spadkiem udziałów w rynku głównej anteny telewizji publicznej, dysponującej największym budżetem i decydującej o przychodach TVP _ - oświadczyło biuro rzecznika prasowego TVP.

_ - Jedynka coraz częściej staje się stacją czwartego wyboru, przegrywając z konkurencją i TVP2. Taka sytuacja miała miejsce m.in. wczoraj, 6 października, a także 4 październ, 29 września, 26 września, 22 września _- wylicza publiczny nadawca.

Jednocześnie TVP zapowiada, że zarząd zapozna się z analizą programu i sytuacji ekonomicznej Jedynki po wprowadzeniu od 6 września jesiennej ramówki oraz z _ oceną jakościową nowych audycji wprowadzonych na antenę _.

_ - Od dnia wprowadzenia nowej ramówki, we wrześniu i październiku, średnie udziały w rynku TVP1 w grupie widzów w wieku 16-49 wynosiły 15,11 proc., podczas gdy w analogicznym okresie roku 2009 - 16,54 proc. Jest ta największy spadek udziałów w rynku w porównaniu z głównymi antenami konkurencji i TVP2 _ - głosi komunikat TVP.

Komunikat TVP o spadku udziałów rynkowych Jedynki poprzedziły medialne spekulacje na temat planowanych zmian w kierownictwie TVP1 oraz _ Wiadomości _.

[ ( http://static1.money.pl/i/h/224/t109792.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/zarzad;tvp;nie;bedzie;czystek;personalnych,241,0,668657.html) Zarząd TVP: Nie będzie czystek personalnych

_ Rzeczpospolita _ napisała, że ze stanowiska rezygnuje dyrektor TVP1 Witold Gadowski, a jego miejsce może zająć Iwona Schymalla. Według _ Presserwisu _ zmiana czeka tez redakcję _ Wiadomości _, gdzie na następczynię Jacka Karnowskiego miałaby być rozważana Hanna Lis. _ Gazeta Wyborcza _ napisała z kolei, że Karnowskiego prawdopodobnie zastąpi obecny rzecznik TVP Jacek Snopkiewicz, który w 1989 r. tworzył _ Wiadomości _.

W reakcji na te doniesienia Biuro Rzecznika Prasowego TVP poinformowało, że _ zmiany personalne w telewizyjnej Jedynce nie były przedmiotem obrad Zarządu TVP _. - _ W związku z tym wszelkie spekulacje pojawiające się w ostatnich dniach na łamach prasy są bezpodstawne. Tym bardziej, że o stanowiskach kierowników redakcji, zgodnie z procedurami wewnętrznymi, nie decyduje Zarząd, tylko dyrektorzy anten _ - głosi komunikat telewizji.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/197/t97477.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/ngospodarka/telekomunikacja/artykul/money;pl;sprawdzil;ile;jest;misji;w;publicznej;telewizji,122,0,644218.html) Money.pl sprawdził ile jest misji w publicznej telewizji Za misyjne uznawane są seriale, teleturnieje czy muzyka pop. - _ Trzeba wreszcie ściśle określić co jest misyjne, a co nie _ - apelują medioznawcy.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/139/t100235.jpg ) ] (http://manager.money.pl/news/artykul/pol;tysiaca;stolkow;do;wziecia;w;mediach;publicznych,135,0,641927.html) Pół tysiąca stołków do wzięcia w mediach publicznych _ Ludzie kierujący mediami publicznymi skompromitowali się, trzeba ich wymienić i zrobimy to _ - zapowiada Iwona Śledzińska-Katarasińska z PO.
Tagi: tvp, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz