Notowania

jemen
23.05.2011 19:37

Jemen: Kolejni zabici w starciach w Sanie

Trzy osoby zginęły w poniedziałek w ostrych starciach w Sanie między jemeńskimi siłami bezpieczeństwa i bojownikami z najbardziej wpływowego plemienia Jemenu, którzy przeszli na stronę opozycji - podały źródła medyczne i rządowe.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Do starć doszło na północy Sany, w dzielnicy al-Hasba. Wywiązały się one przy domu szejka Sadeka al-Ahmara, szefa plemienia Haszid, do którego należy także prezydent Ali Abd Allah Salah. Ahmar ogłosił przyłączenie się do opozycji usiłującej doprowadzić do odejścia Salaha.

- _ Zginęło dwóch zwolenników szejka Sadeka al-Ahmara, a 25 zostało rannych _ - podało źródło w szpitalu w Sanie. Ministerstwo Obrony podało zaś na swojej stronie internetowej, że _ został zabity jeden obywatel, a dwóch innych odniosło obrażenia na skutek strzałów oddanych przez zwolenników szejka Ahmara _.

Telewizja państwowa poinformowała natomiast, że dwóch dziennikarzy zostało postrzelonych przez członków plemienia podczas ostrzeliwania siedziby rządowej agencji prasowej Saba.

Mimo poczynionych wcześniej ustaleń prezydent odmówił wczoraj podpisania porozumienia z opozycją i przekazania władzy. Liderzy partii rządzącej podpisali dokument gwarantujący odejście prezydenta, ale on sam odmówił.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/71/t139079.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/jemen;3;osoby;zginely;80;jest;rannych,65,0,825921.html) Jemen: 3 osoby zginęły, 80 jest rannych Siły bezpieczeństwa otworzyły ogień do demonstrantów blokujących budynek rządowy.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/144/t137872.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/jemen;zada;kary;dla;dyktatora,175,0,817839.html) Jemen żąda kary dla dyktatora Protestujący domagają się natychmiastowego ustąpienia i osądzenia prezydenta Alego Abd Allaha Salaha.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/215/t89047.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/rosnie;liczba;ofiar;zamieszek;w;jemenie,139,0,815499.html) Rośnie liczba ofiar zamieszek w Jemenie Protestujący w całym kraju domagają się odejścia prezydenta Alego Abd Allah Salaha, będącego u władzy od 32 lat.
Tagi: jemen, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz