Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Jemen: Nieudany szturm na bastion Al-Kaidy

0
Podziel się

Uzbrojeni mężczyźni zabili siedmiu żołnierzy i ranili 12 innych osób podczas starć w położonym na południu kraju mieście Zindżibar.

Jemen: Nieudany szturm na bastion Al-Kaidy
(PAP/EPA)
bDJmyazp

Uzbrojeni mężczyźni zabili siedmiu żołnierzy i ranili 12 innych osób podczas starć w położonym na południu kraju mieście Zindżibar - poinformowały lokalne władze i świadkowie zdarzenia.

Jemeńska armia przypuściła szturm na 20-tysięczny Zindżibar, stolicę muhafazy (prowincji) Abjan, jednak zakończył się on niepowodzeniem. Pod koniec maja kontrolę nad tym miastem przejęła Al-Kaida i islamscy bojownicy. W walkach zginęło wtedy kilkanaście osób.

Prowincja Abjan, która jest bastionem Al-Kaidy na Półwyspie Arabskim, wymknęła się spod kontroli władz państwowych. Opozycja oskarża prezydenta Alego Abd Allaha Salaha o przyzwolenie na przejęcie Zindżibaru przez Al-Kaidę. Miałoby to wywołać niepokój w regionie i w konsekwencji doprowadzić do poparcia Salaha przez władze regionalne we wspólnym froncie walki z bojownikami.

bDJmyazr

Według agencji Reutera, przez ostatnie dwa tygodnie walk między klanami plemiennymi a siłami Salaha zginęło ponad 200 osób, a tysiące musiały porzucić własne domy.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/221/t140509.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/samochod-pulapka;w;wojskowym;konwoju,235,0,842219.html) Samochód-pułapka w wojskowym konwoju Za zamachem prawdopodobnie stoi Al-Kaida.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/138/t89994.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/przywodca;al-kaidy;wymknal;sie;amerykanom,233,0,825065.html) Przywódca Al-Kaidy wymknął się Amerykanom Poszukiwany przez USA imam Anwar al-Awlaki oraz saudyjski przywódca Al-Kaidy uszli cało z ostrzału dokonanego przez amerykański samolot bezzałogowy w prowincji Szabwa na południu Jemenu.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/215/t89047.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/jemen;prezydent;nie;podpisze;porozumienia,136,0,821384.html) Jemen: Prezydent nie podpisze porozumienia Rada Współpracy Zatoki Perskiej (GCC) poinformowała, że podpisanie porozumienia w sprawie zakończenia kryzysu politycznego w Jemenie zostało przełożone.
bDJmyazS
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
KOMENTARZE
(0)