Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Jemen: Po dwóch tygodniach otwarta ambasada Wielkiej Brytanii

0
Podziel się

Ambasada Wielkiej Brytanii w Jemenie została otwarta w niedzielę po
tym jak przez dwa tygodnie była zamknięta z powodów bezpieczeństwa. Zamknięte pozostają natomiast
placówki Stanów Zjednoczonych i Francji - poinformowały źródła dyplomatyczne.

bEpQplgB

Ambasada Wielkiej Brytanii w Jemenie została otwarta w niedzielę po tym jak przez dwa tygodnie była zamknięta z powodów bezpieczeństwa. Zamknięte pozostają natomiast placówki Stanów Zjednoczonych i Francji - poinformowały źródła dyplomatyczne.

USA, Francja i Wielka Brytania, a także inne kraje zachodnie, tymczasowo zamknęły ambasady w Jemenie 4 sierpnia w następstwie ostrzeżenia Waszyngtonu przed możliwymi atakami Al-Kaidy.

6 sierpnia Londyn także ewakuował cały personel ze swej ambasady w Sanie. W czwartek do stolicy Jemenu wróciła brytyjska ambasador Jane Marriott, która zapowiedziała rychłe otwarcie placówki.

bEpQplgD

Waszyngton i Paryż do tej pory nie podały dat planowanego otwarcia swoich misji dyplomatycznych.

Do zamknięcia ambasad doszło po przechwyceniu przez amerykańską Agencję Bezpieczeństwa Narodowego (NSA) wymiany komunikatów między przywódcami Al-Kaidy; dotyczyły one planów dużego zamachu terrorystycznego.

Krytycznie o środkach ostrożnościowych podjętych przez zachodnie kraje wypowiedział się minister spraw zagranicznych Jemenu Abu Bakr al-Kirbi. "To zakłóca życie zwykłych ludzi, ma wpływ na stosunki między krajami, a takie właśnie są cele terrorystów" - mówił BBC. (PAP)

ksaj/ jhp/ jbr/

bEpQplgJ

14402669 arch.

bEpQplhe
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)