Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Jemen: Rebelianci zestrzelili wojskowy śmigłowiec, 6 zabitych

0
Podziel się:

Co najmniej 6 jemeńskich żołnierzy zginęło we wtorek w prowincji Maarib
w środkowym Jemenie wskutek zestrzelenia wojskowego śmigłowca przez plemiennych rebeliantów,
dokonujących ataków na rurociągi naftowe - poinformowały źródła rządowe.

Co najmniej 6 jemeńskich żołnierzy zginęło we wtorek w prowincji Maarib w środkowym Jemenie wskutek zestrzelenia wojskowego śmigłowca przez plemiennych rebeliantów, dokonujących ataków na rurociągi naftowe - poinformowały źródła rządowe.

Według nich maszynę strącono w trakcie lotu zwiadowczego. Poza załogą śmigłowca śmierć ponieśli także dowódca brygady jemeńskich wojsk oraz członkowie jego ochrony.

Świadkowie wydarzenia twierdzą, że śmigłowiec został zestrzelony podczas wymiany ognia z rebeliantami.

"Śmigłowiec strzelał z niskiego pułapu do bojowników plemiennych, oskarżanych o wysadzenie rurociągu naftowego. Rebelianci odpowiedzieli ogniem z karabinu maszynowego i maszyna rozbiła się" - powiedział Reuterowi jeden ze świadków. Od jemeńskiego ministerstwa obrony nie udało się na razie uzyskać komentarza w tej sprawie.

25-milionowy Jemen, jeden z najuboższych krajów arabskich, wciąż nie może odzyskać wewnętrznej stabilności po wieloletnich rządach obalonego w 2011 roku przez społeczną rewoltę dyktatorskiego prezydenta Alego Abd Allaha Salaha.

Około dwóch trzecich dochodów jemeńskiego budżetu stanowią wpływy ze sprzedaży ropy naftowej, a transportujące ten surowiec rurociągi są celem częstych ataków separatystów plemiennych. (PAP)

dmi/ ro/

14334842

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)