Notowania

zamach
24.10.2010 08:59

Jemen: Rozbito siatką planującą zamachy w Adenie

Władze Jemenu poinformowały w nocy z soboty na niedzielę, że rozbiły siatkę przygotowującą zamachy w Adenie, głównym mieście na południu kraju. Na przełomie listopada i grudnia ma się tam odbyć Puchar Zatoki Perskiej w piłce nożnej.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Władze Jemenu poinformowały w nocy z soboty na niedzielę, że rozbiły siatkę przygotowującą zamachy w Adenie, głównym mieście na południu kraju. Na przełomie listopada i grudnia ma się tam odbyć Puchar Zatoki Perskiej w piłce nożnej. *

W komunikacie ministerstwo spraw wewnętrznych podało, że siły bezpieczeństwa zatrzymały mężczyznę, który usiłował umieścić "w żywotnych dla miasta instalacjach" plastykową torbę zawierającą 1,8 kg TNT (trotylu).

W wyniku śledztwa aresztowano sześciu jego wspólników; kolejni dwaj są poszukiwani - głosi komunikat precyzujący, że grupa planowała "akty sabotażu" w prowincji Aden.

11 października w podwójnej eksplozji na terenie klubu sportowego w Adenie zginęły trzy osoby.

Jemen, jeden z najuboższych krajów arabskich, boryka się z rebelią szyitów na północy kraju, ruchem secesyjnym na południu oraz wzmożoną działalnością Al-Kaidy. Zachód i sąsiedzi Jemenu obawiają się, że słabość państwa może doprowadzić do wzmocnienia się Al-Kaidy w regionie.

Jemen jest jednym z najbiedniejszych krajów świata. Zamieszkuje go wiele uzbrojonych plemion, które niechętnie uznają autorytet władz centralnych.

Puchar Zatoki Perskiej w piłce nożnej ma się odbyć w dniach 22 listopada - 5 grudnia. (PAP)

jo/ bos/

7561833

Tagi: zamach, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz