Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Jemen: Tysiące ludzi zbierają się w Sanie przed demonstracją

0
Podziel się

Dziesiątki tysięcy ludzi zbierają się na głównym placu stolicy Jemenu, Sany,
by po piątkowych modłach w meczetach wziąć udział w demonstracji. Protestujący domagają się
ustąpienia rządzącego krajem od 32 lat prezydenta Alego Abd Allaha Salaha.

bEiUGhXF

Dziesiątki tysięcy ludzi zbierają się na głównym placu stolicy Jemenu, Sany, by po piątkowych modłach w meczetach wziąć udział w demonstracji. Protestujący domagają się ustąpienia rządzącego krajem od 32 lat prezydenta Alego Abd Allaha Salaha.

Świadkowie relacjonują, że mimo zaostrzonych środków bezpieczeństwa demonstranci gromadzą się na placu przed główną bramą uniwersytetu w Sanie.

W Jemenie od dwóch tygodni trwa fala protestów zainspirowana podobnymi wystąpieniami m.in. w Tunezji i Egipcie, które doprowadziły do ustąpienia przywódców tych krajów Zina al-Abdina Ben Alego i Hosniego Mubaraka.

bEiUGhXH

Prezydent Jemenu oświadczył w środę, że polecił służbom bezpieczeństwa chronić protestujących przeciwko niemu demonstrantów oraz położyć kres starciom i zapobiegać bezpośrednim potyczkom między zwolennikami rządu a jego przeciwnikami.

Salah, rządzący Jemenem od 32 lat, zapowiedział, że odejdzie, ale dopiero w 2013 roku, gdy upłynie jego kadencja. Obiecał, że nie będzie próbował przekazać władzy synowi. (PAP)

keb/ ap/

8419660 arch.

bEiUGhYi
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)