Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Jemen: W ostrzelanym namiocie pogrzebowym zginęło 13 osób

0
Podziel się

W ostrzelanym z moździerza namiocie pogrzebowym w mieście Al-Dalea, 245
km na południe od stolicy Jemenu, zginęło w piątek 13 osób - poinformował przedstawiciel jemeńskich
sił bezpieczeństwa.

bEriTWrV

W ostrzelanym z moździerza namiocie pogrzebowym w mieście Al-Dalea, 245 km na południe od stolicy Jemenu, zginęło w piątek 13 osób - poinformował przedstawiciel jemeńskich sił bezpieczeństwa.

Na namiot, w którym żałobnicy składali kondolencje rodzinie uczestnika separatystycznego Ruchu Południa zabitego w starciach z siłami bezpieczeństwa, spadły cztery pociski.

Według świadków w tym regionie Jemenu dochodziło w piątek do starć separatystów z siłami rządowymi. Do walk doszło tam po śmierci na początku grudnia miejscowego przywódcy plemiennego Saada bin Habrisza i jego dwóch ochroniarzy w starciach z siłami bezpieczeństwa. Od tego czasu zginęło, jak podaje agencja EFE, ponad 10 osób, w tym dwóch żołnierzy.

bEriTWrX

W Jemenie od czasu protestów związanych z arabską wiosną w 2011 roku przybrał na sile ruch separatystyczny. Jego zwolennicy zarzucają władzom w Sanie dyskryminowanie od 20 lat regionu południowego ze stolicą w Adenie. Ruch Południa domaga się autonomii południa Jemenu. Jemen Południowy był niepodległym państwem do zjednoczenia w 1990 roku. (PAP)

klm/ ap/

15379005 15378634

bEriTWsy
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)