Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Jemen: Władze odrzucają ofertę pokojową rebeliantów

0
Podziel się

Rebelianci chcą złożyć broń, zaprzestać walk i zwolnić jeńców.

Jemen: Władze odrzucają ofertę pokojową rebeliantów
(Helene C. Stikkel/defense.gov)
bEgQdgRh

Jemeńskie władze odrzuciły w niedzielę złożoną dzień wcześniej przez rebeliantów szyickich ofertę pokojową, gdyż nie zawiera ona zobowiązania zaprzestania _ agresji _ wobec Arabii Saudyjskiej - poinformowało źródło rządowe.

na zdjęciu Ali Abd Allah Salah, prezydent Jemenu

_ - Żądanie Abdula-Malika al-Hutiego (przywódcy rebeliantów) zaprzestania działań militarnych przez wojska rządowe jest nie do zaakceptowania, gdyż sami rebelianci nie zaprzestają ataków _ - dodało rządowe źródło.

bEgQdgRj

W swym sobotnim przesłaniu Al-Huti oznajmił, że jego ugrupowanie akceptuje pięć rządowych warunków zakończenia konfliktu, ogłoszonych przez rząd 13 sierpnia ub.r. Wśród tych warunków jest zaprzestanie walk, złożenie broni oraz powrót wojskowych i cywilnych jeńców każdej ze stron.

Według al-Hutiego, jeśli Sana nie zakończy tego konfliktu, Jemen przekształci się w _ pole walki i zagranicznej interwencji, mającej na celu obronę obecnych interesów _ w Jemenie, najbiedniejszym kraju Półwyspu Arabskiego.

W nocy z soboty na niedzielę wokół miasta Sada na północy Jemenu w starciach wojsk rządowych zginęło 24 szyickich rebeliantów.

bEgQdgRp
bEgQdgRK
wiadomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)