Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
buzek
03.04.2012 11:32

Jerzy Buzek na badaniach w szpitalu w Krakowie

- Profesor ma za sobą okres bardzo wytężonej pracy - mówi bliski współpracownik blisko 72-letniego polityka.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Współpracownicy zapewniają, że blisko 72-letni polityk czuje się dobrze i nie uskarża się na szczególne dolegliwości.

_ - Profesor Buzek ma za sobą okres bardzo wytężonej pracy. Jako przewodniczący Parlamentu Europejskiego często pracował po 18-20 godzin na dobę, dużo podróżował. Także w miniony piątek, kiedy przebywał w swoim regionie, pracował do bardzo późnych godzin i odbył wiele spotkań _ - powiedział we wtorek PAP asystent europosła i szef jego częstochowskiego biura, Robert Smoliński.

Dodał, że w Parlamencie Europejskim trwa obecnie tzw. zielony tydzień, kiedy europarlamentarzyści pracują w swoich regionach. - _ Ten przedświąteczny czas prof. Buzek postanowił wykorzystać do tego, by podreperować swoje zdrowie _ - wyjaśnił asystent.

Według Smolińskiego badania Buzka w szpitalu mają charakter planowy - nie trafił tam nagle, nie zasłabł itp. Asystent nie zdradził, w którym krakowskim szpitalu przebywa były premier i jakiego typu badania przechodzi. Jak mówił, mają one charakter ogólny.

_ - Prof. Buzek czuje się dobrze i nie uskarża się na żadne specjalne dolegliwości _ - zapewnił Smoliński. Nie wiadomo, kiedy b. szef europarlamentu opuści szpital.

Buzek był przewodniczącym Parlamentu Europejskiego od lipca 2009 r. do połowy stycznia 2012 r. Był pierwszym politykiem z Europy Środkowo-Wschodniej, który pełnił tak prestiżową funkcję w unijnych strukturach. W latach 1997-2001 kierował polskim rządem. 3 lipca Buzek skończy 72 lata.

Informację o hospitalizowaniu Jerzego Buzka podały m.in. stacja TVN24 i portal onet.pl.

Tagi: buzek, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, najważniejsze, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz