Notowania

wiadomości
13.12.2013 18:37

Jest list gończy za sprawcą śmiertelnego wypadku

# dochodzi decyzja sądu o aresztowaniu i liście gończym #

Podziel się
Dodaj komentarz

# dochodzi decyzja sądu o aresztowaniu i liście gończym #

13.12. Warszawa (PAP) - Sąd uwzględnił w piątek wniosek prokuratury w Otwocku i zdecydował o tymczasowym aresztowaniu i rozesłaniu listu gończego za 34-letnim Mariuszem Nowakiem. Mężczyzna ukrywa się; jest podejrzewany o spowodowanie wypadku, w którym śmiertelnie potrącony został 13-latek.

O takim rozstrzygnięciu sądu poinformowała PAP w piątek wieczorem rzeczniczka Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga Renata Mazur.

Do tragedii doszło w środę w Czarnówce k. Warszawy, gdy chłopiec ze swoją 16-letnią siostrą wracał poboczem drogi ze szkoły do domu. Kierowca prowadzący rozpędzony samochód osobowy potrącił 13-latka, nie zatrzymał się i nie udzielił mu pomocy. Dziewczynce nic się nie stało.

Policja opublikowała zdjęcie i rysopis poszukiwanego. 34-letni Mariusz Nowak ma 171-75 cm wzrostu, krótkie włosy ciemny blond, owalną twarz, jest średniej budowy ciała. Jego cechą charakterystyczną są wyraźnie odstające uszy.

"Prokurator wydał postanowienie o przedstawieniu zarzutów Mariuszowi Nowakowi oraz postanowienie o upublicznieniu jego wizerunku i nazwiska, ponieważ mężczyzna ten się ukrywa" - powiedziała w piątek PAP Mazur.

Policja odnalazła samochód, który mężczyzna porzucił, zacierając ślady. Śledczy przeprowadzili już oględziny pojazdu. Przesłuchana w charakterze świadka została żona poszukiwanego mężczyzny, która jest właścicielką auta. Śledczy nie ujawniają jednak szczegółów dotyczących tego przesłuchania.

Z informacji śledczych wynika, że mężczyzna w przeszłości został skazany za podobne przestępstwo. W 2002 roku potrącił człowieka i uciekł z miejsca wypadku. Sąd skazał go na karę dwóch lat i sześciu miesięcy więzienia, nawiązkę 5 tys. zł na rzecz rodziny zmarłego oraz nawiązkę na rzecz organizacji społecznej w kwocie 3 tys. zł. Otrzymał również zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych na okres 5 lat.

Wszystkie osoby mogące pomóc w ustaleniu jego miejsca pobytu proszone są o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Otwocku pod numerem telefonu 22 779 40 91 lub z najbliższą jednostką policji na terenie kraju.

Za spowodowanie śmiertelnego wypadku, nieudzielenie pomocy i ucieczkę mężczyźnie grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności i dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów.(PAP)

gdyj/ itm/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz