Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Jest nowy dowódca lotniczego specpułku

0
Podziel się

Bogdan Klich przyjął dymisję płk. Ryszarda Raczyńskiego. Zastąpi go płk Mirosław Jemielniak.

Jest nowy dowódca lotniczego specpułku
(kprm.gov.pl)
bEpyuUPp

Szef MON Bogdan Klich przyjął dymisję dowódcy 36. Specjalnego Pułku Lotnictwa Transportowego płk. Ryszarda Raczyńskiego. Nowym dowódcą będzie płk Mirosław Jemielniak, dotychczasowy szef 8. Bazy Lotnictwa Transportowego w Krakowie - poinformował rzecznik MON Janusz Sejmej.

Minister zapowiedział, że nowy dowódca ma dwa główne zadania. _ - __ Po pierwsze wzmocnić i zapewnić lepsze warunki służby dla pilotów i personelu, a po drugie przygotować ich do przyjęcia nowych samolotów _ - powiedział minister w TVN.

Dodał, że Służba Kontrwywiadu Wojskowego przedstawiła dowódcy Sił Powietrznych wniosek o ograniczenie dostępu płk. Raczyńskiego do informacji niejawnych. _ - Dowódca Sił Powietrznych podjął taką decyzję o ograniczeniu. Do mnie spłynęło wypowiedzenie pana płk. Raczyńskiego z rekomendacją jego przyjęcia przez szefa sił powietrznych _ - wyjaśnił Klich.

bEpyuUPr

Według _ Faktów _, SKW ma zastrzeżenia do płk. Raczyńskiego z powodu _ dokumentów z przeszłości, dotyczących pilotów, które rzekomo szef specpułku przytrzymywał, a o których kontrwywiad nie został poinformowany _. Płk Ryszard Raczyński dowodził 36. specpułkiem od sierpnia 2008 r. Sejmej poinformował, że płk Jemielniak obejmie obowiązki 23 sierpnia.

Płk Jemielniak jest absolwentem Wyższej Oficerskiej Szkoły Lotniczej w Dęblinie, ukończył studia podyplomowe - Zarządzanie Lotnictwem w Akademii Obrony Narodowej. Posiada klasę mistrzowską pilota wojskowego, jest pilotem doświadczalnym pierwszej klasy; jego łączny nalot to 3200 godzin. Bazą w Krakowie dowodził od lutego 2008 r.

Historia specpułku:

bEpyuUPS
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)