Notowania

śledztwo
27.08.2009 14:47

Jest śledztwo ws. pożaru hali w Wólce Kosowskiej

Prokuratura Rejonowa w Piasecznie wszczęła śledztwo w sprawie sobotniego pożaru hali handlowej w Wólce Kosowskiej k. Nadarzyna (woj. mazowieckie) - poinformowała PAP jej szefowa Hanna Jasiorowska.

Podziel się
Dodaj komentarz

Prokuratura Rejonowa w Piasecznie wszczęła śledztwo w sprawie sobotniego pożaru hali handlowej w Wólce Kosowskiej k. Nadarzyna (woj. mazowieckie) - poinformowała PAP jej szefowa Hanna Jasiorowska.

Jak dodała, śledztwo zostało wszczęte na podstawie art. 163 Kodeksu karnego, zgodnie z którym "kto sprowadza zdarzenie, które zagraża życiu lub zdrowiu wielu osób albo mieniu w wielkich rozmiarach w postaci pożaru podlega karze od roku do 10 lat więzienia".

"Śledztwo toczy się oczywiście w sprawie. Na razie nie można powiedzieć co mogło być przyczyną pożaru. Będziemy to ustalać. Nie można też w tej chwili ocenić jak duże są straty" - powiedziała prokurator. Poinformowała, że prokuratura powoła w tej sprawie m.in. biegłych z zakresu pożarnictwa, przesłucha też osoby, które handlowały w spalonej hali. Według wstępnych ustaleń policji spłonęło ok. 100 boksów.

Pożar hali należącej do firmy EACC Investments sp. z o.o., w pobliżu tzw. Chińskiego Centrum Handlowego został zgłoszony w sobotę ok. godz. 5.30. W akcję jego gaszenia zaangażowane były 42 jednostki straży pożarnej. Strażacy walczyli z żywiołem prawie 17 godzin i jeszcze w niedzielę zabezpieczali teren, dogaszając tlące się rzeczy.

Jak poinformował wówczas PAP rzecznik Komendy Głównej Straży Pożarnej Paweł Frątczak, paliła się największa ze znajdujących się na miejscu hal o powierzchni 3 tys. metrów kwadratowych. Zawalił się jej dach, spłonęła cała pierwsza kondygnacja i ponad jedna trzecia parteru. Trzy przyległe hale udało się strażakom ocalić. Podczas pożaru nikt nie został poszkodowany, choć kupcy mimo niebezpieczeństwa próbowali ratować towar.(PAP)

pru/ pz/ mow/

Tagi: śledztwo, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz