Notowania

śledztwo
22.07.2009 16:42

Jest śledztwo ws. udaremnienia egzekucji komorniczej w KDT

# dochodzi szersza wypowiedź rzecznika prokuratury #

Podziel się
Dodaj komentarz

# dochodzi szersza wypowiedź rzecznika prokuratury #

22.07. Warszawa (PAP) - Stołeczna prokuratura wszczęła w środę z urzędu śledztwo w sprawie udaremnienia wtorkowej egzekucji komorniczej w hali KDT. Za takie przestępstwo grozi do trzech lat więzienia.

Postępowanie Prokuratury Rejonowej Warszawa Śródmieście-Północ dotyczy stosowania przemocy i gróźb bezprawnych wobec funkcjonariusza publicznego i osób przybranych mu do pomocy - poinformował PAP rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie Mateusz Martyniuk.

"W indywidualnych przypadkach, jeśli doszłoby do uszkodzenia ciała u jakiegoś poszkodowanego wymagającego leczenia powyżej siedmiu dni, prokurator może uzupełnić zarzut" - zaznaczył Martyniuk. Wówczas czyn taki byłby zagrożony karą do pięciu lat więzienia. Jak jednak powiedział rzecznik, na razie jest to wyłącznie możliwość teoretyczna, a obecna kwalifikacja za czyn przewiduje karę trzech lat.

Martyniuk poinformował też, że przyjęta kwalifikacja jest wstępna, a śledczy będą badać także wszelkie inne okoliczności związane z zajściami. Obecnie prokuratura czeka na materiały z policji, a także na zapis z kamer monitoringu miejskiego.

Na razie, do godzin popołudniowych, do prokuratury nie wpłynęły zawiadomienia w sprawie - poinformował rzecznik. Zapowiadali je sami kupcy oraz prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz.

We wtorek, podczas postępowania komornika, który w imieniu miasta odzyskał teren zajmowanej od początku roku nielegalnie przez kupców hali, doszło do starć towarzyszącej mu ochrony, straży miejskiej i policji z kupcami i przybyłymi w okolice hali chuliganami. (PAP)

mja/ malk/ jbr/

Tagi: śledztwo, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz