Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Joanna Jarecka-Gomez liderką PSL na Podkarpaciu w wyborach do PE
Joanna Jarecka-Gomez będzie liderem podkarpackiej listy wyborczej Polskiego Stronnictwa Ludowego w wyborach do Parlamentu Europejskiego.

W niedzielę w Boguchwale k. Rzeszowa odbyła się wojewódzka konwencja wyborcza PSL, na której przedstawiono wszystkich kandydatów do PE.


Joanna Jarecka-Gomez jest pierwszą Polką zatrudnioną na stanowisku merytorycznym w Parlamencie Europejskim. Od czerwca 1991 była doradcą do spraw Europy Centralnej i Wschodniej; od 2000 roku pracowała w Komisji Spraw Zagranicznych, Bezpieczeństwa i Praw Człowieka. Od 2006 roku pracuje we frakcji politycznej EPL- ED (Europejska Partia Ludowa - Europejscy Demokraci) jako doradca i szefowa departamentu d/s zewnętrznych delegacji międzyparlamentarnych.

Jan Bury prezes PSL na Podkarpaciu i wiceminister Skarbu Państwa, przedstawiając Jarecką-Gomez powiedział, że w PE trzeba profesjonalistów i osób, które znają języki obce.

"Przez ostanie lata widzieliśmy jak funkcjonowali nasi europosłowie. Czas to zmienić, czas na profesjonalizm, dlatego mamy taką reprezentację, i taką liderkę. Zna ona biegle sześć języków obcych, zna PE od podszewki, bo wiele lat tam już pracuje. Lepszego kandydata nie mogliśmy znaleźć" - dodał Bury.

Jego zdaniem, kampania którą rozpoczyna PSL będzie inna od dotychczasowych, ze względu na panujący kryzys.

"Wiemy, że w tych czasach trzeba skromności i nie będzie to kampania kosztowana, jak dawniej. Będzie to kampania z ludźmi i dla ludzi, planujemy mnóstwo spotkań z obywatelami. Będziemy rozmawiać o miejscu Polski w UE i na tematy, które są bliskie mieszkańcom Podkarpacia. Nie będzie to kampania cudów ani czynów, ale konkretów" - zapowiedział wiceminister.

Jarecka-Gomez powiedziała podczas konwencji, że w PE chce skupić się na m.in. na kwestiach bezpieczeństwa energetycznego i solidarności energetycznej w Europie.

Oprócz Jareckiej-Gomez na podkarpackiej liście PSL do PE znajdują się m.in. obecni posłowie partii Mieczysław Kasprzak i Leszek Deptuła. (PAP)

huk/ drag/

Polska, kryzys, psl, bezpieczeństwo, kampania, joanna, wybory do pe, gomez
PAP
INFORMACJA
Zamieszczone na stronach internetowych portalu Money.pl materiały sygnowane skrótem PAP stanowią element Serwisu Informacyjnego PAP będącego bazą danych, której producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa SA z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 roku o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Money.pl na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP SA zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.