Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

John Kerry przedstawił nowego specjalnego wysłannika ds. Afganistanu i Pakistanu

0
Podziel się:

Szef amerykańskiej dyplomacji określił Dobbinsa jako jednego z najlepszych dyplomatów.

John Kerry przedstawił nowego specjalnego wysłannika ds. Afganistanu i Pakistanu
(United States Department of State)
bEKMnmRh

Nowym specjalnym wysłannikiem administracji prezydenta Baracka Obamy ds. Afganistanu i Pakistanu będzie James Dobbins - poinformował sekretarz stanu USA John Kerry (na zdj.).

Szef amerykańskiej dyplomacji określił Dobbinsa jako jednego z _ najlepszych dyplomatów _, który ma _ głębokie i długotrwałe relacje w tym regionie _ świata.

Według ekspertów Pakistan i Afganistan są traktowane w Waszyngtonie łącznie. Od sytuacji w Pakistanie w znacznej mierze zależy bowiem rozwój wydarzeń w Afganistanie, szczególnie po planowanym na koniec przyszłego roku wycofaniu z tego kraju sił międzynarodowej koalicji.

bEKMnmRj

Dobbins wciągał na maszt amerykańską flagę w ambasadzie USA w Kabulu po jej ponownym otwarciu w 2001 roku. W tym samym roku brał udział w negocjacjach w Bonn, których celem było stworzenie warunków do powołania nowego rządu w Kabulu po odsunięciu od władzy talibów w rezultacie amerykańskiej interwencji zbrojnej.

W ostatnich latach Dobbins pracował w znanym think tanku RAND Corporation. Na stanowisku specjalnego wysłannika ds. Afganistanu i Pakistanu zastąpi Marca Grossmana, który objął tę funkcję po zmarłym w grudniu 2010 roku Richardzie Holbrooke'u.

Czytaj więcej o sytuacji w USA w Money.pl
USA już wiedzą. Wkrótce ruszy ofensywa Pakistańska armia szykuje się do rozpoczęcia wkrótce operacji bojowych na terenach plemiennych w pobliżu granicy z Afganistanem.
Dymisja amerykańskiego "Lawrenca z Arabii" Trzech ambasadorów USA w regionach kluczowych dla międzynarodowego bezpieczeństwa złożyło latem dymisje.
Dostawał pieniądze od CIA. W tajemnicy Prezydent Afganistanu Hamid Karzaj przyznał, że otrzymywał w tajemnicy pieniądze od amerykańskiej CIA - podał dzisiaj dziennik Wall Street Journal.
bEKMnmRK
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)