Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Jose Carreras zaśpiewa podczas 777. urodzin Torunia

0
Podziel się

Koncert Jose Carrerasa, jednego z najbardziej znanych tenorów, uświetni 31
lipca obchody 777. rocznicy nadania praw miejskich Toruniowi. Śpiewak wystąpi dla 10 tys. widzów na
nowym stadionie żużlowym.

bEhJlPUB

Koncert Jose Carrerasa, jednego z najbardziej znanych tenorów, uświetni 31 lipca obchody 777. rocznicy nadania praw miejskich Toruniowi. Śpiewak wystąpi dla 10 tys. widzów na nowym stadionie żużlowym.

"Przyjazd gwiazdy tej klasy, co Jose Carreras będzie dla Torunia nobilitacją. To także dowód, że nasze aspiracje do tytułu Europejskiej Stolicy Kultury nie są bezpodstawne, a dzięki temu wydarzeniu będziemy wymieniani w jednym szeregu z takimi ośrodkami kultury w Europie jak: Berlin, Ateny, Lizbona, Porto, Londyn, Barcelona, Zadar, Zagrzeb czy Sankt Petersburg, w których Carreras występował chociażby w ubiegłym roku" - podkreślił w środę prezydent Torunia Michał Zaleski.

Koncert w Toruniu będzie dopiero piątym w historii występem Jose Carrerasa w Polsce. To zarazem pierwszy w naszym kraju jego duży koncert plenerowy.

bEhJlPUD

Jose Carreras, hiszpański tenor liryczny, wielką popularność zyskał dzięki słynnym koncertom Trzech Tenorów. Po raz pierwszy Placido Domingo, Jose Carreras i Luciano Pavarotti zaśpiewali razem w 1990 roku w rzymskich Termach Karakalli.

Nagranie z tego koncertu stało się największym przebojem fonograficznym w historii muzyki klasycznej (w ciągu trzech miesięcy sprzedano na świecie trzy miliony płyt i kaset) i otrzymało nagrody: British Award, Grammy, Edison Award.

W Toruniu Carrerasowi towarzyszyć będzie pochodząca z Ukrainy sopranistka Natalia Kovalova. Orkiestrą dyrygować będzie Hiszpan David Gimenez.

Zaplanowany na 2,5 godziny koncert odbędzie się 31 lipca na zbudowanym rok temu stadionie żużlowym Motoarena, który może pomieścić 10 tys. widzów. Sprzedaż biletów rozpocznie się już w najbliższy piątek. (PAP)

bEhJlPUJ

olz/ abe/ jra/

bEhJlPVe
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)