Notowania

rozłam w pis
14.11.2010 11:21

"Kaczyński chce, by Ziobro był prezydentem"

Taką strategię prezesa partii przewiduje wykluczona z PiS Elżbieta Jakubiak.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Wykluczona z PiS posłanka Elżbieta Jakubiak uważa, że celem Jarosława Kaczyńskiego jest doprowadzenie to tego, by w 2015 r. Zbigniew Ziobro wygrał wybory prezydenckie. Jej zdaniem prezes PiS powinien się raczej skupić na najbliższych wyborach parlamentarnych.

Jakubiak powiedziała w programie Radia Zet, że jej zdaniem Jarosław Kaczyński przyjął właśnie taki cel w polityce. _ - Uważam, że mylnie to zrobił, bo jego celem nie powinno być wyniesienie Zbyszka Ziobry na urząd prezydenta w 2015 r., a powinna być walka o władzę, przywództwo, rządzenie krajem już w najbliższych wyborach parlamentarnych _ - powiedziała posłanka.

Prezes klubu parlamentarnego PiS Mariusz Błaszczak, który był gościem tego samego programu powiedział, że jest to pomysł _ zupełnie niezwiązany z rzeczywistością _.

Jakubiak odniosła się także do kampanii prezydenckiej Jarosława Kaczyńskiego, której była współautorką. Powiedziała, że przedstawiając łagodniejszy wizerunek prezesa PiS, sztab nie oszukiwał wyborców. _ - Wierzę w to, że Jarosław Kaczyński chce zakończyć wojnę polsko-polską, że chce zaproponować debatę. Ja wierzę, że Jarosław Kaczyński byłby dobrym prezydentem Polski _ - powiedziała. Dlatego uważa, że na wykluczeniu jej z partii nie zaważyła ocena merytoryczna kampanii, tylko _ personalia _.

Posłanka wyjaśniła, że nie czuje się _ wypędzona _ z Prawa i Sprawiedliwości, ale uważa się za osobę pozostającą w sporze merytorycznym z władzami partii. _ - To klasyczny spór ideowy wewnątrz partii, klasyczny spór o priorytety i o filozofię funkcjonowania partii. My uważamy, że partia musi iść do zwycięstwa i nie budować sobie szans w perspektywie 10 lat, tylko wykorzystywać szanse, które przynosi kalendarz wyborczy. My uważamy, że partia musi być wieloskrzydłowa i wieloideowa _ - wyjaśniła.

Dodała, że PiS jest obecnie _ chłopcem do bicia _ dla Platformy Obywatelskiej. - _ Platforma wymyśliła taki konkurs, kto będzie bardziej nienawidził PiS-u, kto bardziej przestraszy Polaków. Tak polityki nie da się na dłuższą metę uprawiać, to jest samobójstwo dla kraju. My uważamy, że trzeba być mądrzejszym i wyjść z tego sporu _ - powiedziała.

Komitet Polityczny PiS wykluczył Elżbietę Jakubiak i Joannę Kluzik-Rostkowską z partii na początku listopada. Jako powód podano działanie na szkodę partii i łamanie statutu PiS.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/42/t95530.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/staniszkis;to;raczej;koniec;wyrzucen;z;pis,145,0,710033.html) Staniszkis: To raczej koniec wyrzuceń z PiS _ -Tak mi się wydaje po rozmowie z prezesem PiS-u _ - mówi socjolog.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/18/t19986.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/ziobro;sprawa;kluzik-rostkowskiej;i;jakubiak;to;incydenty,234,0,709866.html) Ziobro: Sprawa Kluzik-Rostkowskiej i Jakubiak to incydenty Eskaluje się wydarzenia, które na to nie zasługują - uważa polityk.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/195/t89539.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/leszek;miller;przyznaje;ciesze;sie;ze;pis;slabnie,215,0,709847.html) Leszek Miller przyznaje: Cieszę się, że PiS słabnie To szansa na powrót do normalności na scenie politycznej - uważa były premier.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/233/t46569.jpg ) ] (http://www.money.pl/archiwum/mikrofon/artykul/libicki;powrot;wyrzuconych;do;pis;to;bylaby;zenada;roku,88,0,709464.html) Libicki: Powrót wyrzuconych do PiS, to byłaby żenada roku
Tagi: rozłam w pis, elżbieta jakubiak, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz