Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Kaczyński: Jesteśmy najpoważniejszą partią w Polsce

0
Podziel się:

Nie mam zamiaru rozmawiać z nikim w oparach absurdu - w ten sposób prezes PiS Jarosław Kaczyński odpowiedział na pytanie, dlaczego nie chce debaty z premierem Donaldem Tuskiem.

Kaczyński: Jesteśmy najpoważniejszą partią w Polsce
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)
bESifRfV

Nie mam zamiaru rozmawiać z nikim w oparach absurdu - w ten sposób prezes PiS Jarosław Kaczyński odpowiedział na pytanie, dlaczego nie chce debaty z premierem Donaldem Tuskiem. Dopytywany, czy to ostateczna decyzja, stwierdził, że tak.

Kaczyński zapytany w programie TVN24 _ Rozmowa Rymanowskiego , dlaczego nie chce spotkać się twarzą w twarz z Tuskiem, odparł: _ Panie redaktorze, z panem przy wszystkich żartach i tych pańskich - nazwijmy to - zachowaniach ofensywnych, tak bym to określił, jednak merytorycznie rozmawiamy. Z Donaldem Tuskiem rozmawiałbym na temat straszenia go pistoletem przed 20 laty - w jego mniemaniu, bo ja go nigdy nie straszyłem - albo też na temat aresztowania autostrad, bo to jest z jego przemówienia, fragmenty, cytaty _. Otóż to są opary absurdu. Ja nie mam zamiaru rozmawiać z nikim z oparach absurdu _ - stwierdził szef PiS.

Dopytywany, czy nie zaproponuje Tuskowi debaty w ostatnim tygodniu kampanii i czy to definitywna decyzja, potwierdził. _ Tak, to jest definitywna decyzja _ - powiedział Kaczyński.

bESifRfX

Szef PiS pytany był także, z którym ugrupowaniem jego partia mogłaby wejść w koalicję, jeśli wygrałaby wybory; na uwagę, że z deklaracji innych sił politycznych w Polsce wynika, że nie za bardzo _ lgną _ one do koalicji z PiS, Kaczyński odpowiedział, że _ PiS jest niewątpliwie partią bardzo poważną, a nie wszyscy w parlamencie są tacy bardzo poważni. Niewątpliwie jesteśmy najpoważniejsi _.

Prezes PiS dodał także, że o możliwych koalicjach zwykle rozmawia się po wyborach. _ I wtedy różnie bywa _ - stwierdził. Zastrzegł jednocześnie, że nie jest możliwa koalicja PiS z SLD. _ Na pewno nie z SLD, bo to w ogóle o tym nie ma mowy _ - oświadczył.

Czytaj felieton dziennikarza Money.pl

Pytany o możliwość koalicji z PSL, Kaczyński powiedział, że _ świat jest skomplikowany, historia się różnie toczy _. _ Przede wszystkim możliwe jest to, że wygramy sami _ - stwierdził dopytywany o możliwość koalicji z ludowcami.

bESifRgd

Kaczyński pytany był też, czy za cenę tego, by pozbawić władzy Donalda Tuska, oddałby tekę premiera szefowi PSL Waldemarowi Pawlakowi. _ Nie, z tego względu, że ktoś kto w tej sytuacji dostaje tekę premiera, po prostu ma wszystko w ręku, a nam może powiedzieć dziękuję bardzo _ - powiedział szef PiS.

Na pytanie, kto będzie chciał koalicji z PiS skoro w ręku premiera będzie wszystko, powiedział: _ Nie, bo to jest zupełnie inna sytuacja. Pan Pawlak, można powiedzieć, należy do nurtu innego niż my i może też łatwo się porozumieć jako premier z innymi, którzy być może bardzo by się obawiali naszego rządu i wobec tego byli gotowi na premiera Pawlaka, tylko żeby nie było naszych ministrów i rządu przez nas popieranego _.

_ Krótko mówiąc, to jest koncepcja zbyt ryzykowna, poza tym były też jeszcze inne względy, nie chcę w tej chwili do tego wracać, ale są też merytoryczne różnice między nami a panem premierem Pawlakiem _ - powiedział prezes PiS.

Według Kaczyńskiego, _ jeden warunek jest pewien _. _ My na pewno nie chcemy władzy dla władzy. Chcemy realizować program, który mamy _ - oświadczył. Na uwagę, iż niektórzy twierdzą, iż PiS nie chce wygrać wyborów, Kaczyński stwierdził, że _ to już jest całkowita nieprawda _. _ To jest jedna z bajek przeciwko nam wymyślona _ - stwierdził.

bESifRge

_ Chcemy wygrać, chcemy rządzić, ale chcemy zrealizować program, który w Polsce coś zmieni. Bo naprawdę w naszym kraju trzeba wiele zmienić, żeby mogło być dobrze i żeby ten nasz potencjał został wykorzystany _ - powiedział Kaczyński.

Na pytanie, czy Donald Tusk jest jego wrogiem czy przeciwnikiem politycznym, szef PiS odparł, że przeciwnikiem politycznym._ Ale jest jednocześnie człowiekiem, który bardzo zepsuł polską scenę polityczną, który wprowadził w niej reguły takie, które dzisiaj promują Palikota. I to jest jego straszliwy grzech i polska historia mu tego nie zapomni. Tak jak i nie zapomni mu tego skrajnie nieudolnego rządzenia _ - powiedział szef PiS.

Na uwagę, że Janusz Palikot jest obecnie _ największym przeciwnikiem Donalda Tusk i pisze o nim w swej książce per cyniczny morderca polityczny _, Kaczyński odparł: _ ale to nie zmienia faktu, że - już nie mówiąc o różnych plotkach, bo plotek nie będę powtarzał _że _ bez kogoś takiego, jak Donald Tusk, byłby sobie w Lublinie taki przedsiębiorca, no który miał skądinąd różne problemy z prawem, jak pan Palikot - i to tyle _.

Zapytany, czy boi się wejścia ugrupowania Palikota do Sejmu, szef PiS stwierdził, że _ byłoby to bardzo, bardzo poważne osłabienie naszego parlamentu i bardzo poważne obniżenie, i tak niestety niskiego, poziomu naszego życia publicznego _.

bESifRgf

O kampanii wyborczej czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/97/t157025.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/prezes;kaczynski;przekona;mlodych;do;pis-u,11,0,920075.html) PiS kusi młodych: ulgi, tanie mieszkania... Jarosław Kaczyński przekonuje młodych, że głos na PiS to głos na marzenia, ale są to realne marzenia.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/17/t111377.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/tusk;czy;kaczynski;robi;komorowskiemu;laske,98,0,918370.html) Kaczyński robi mu łaskę? "To jego obowiązek" Nie dajmy się zwariować - mówi premier Donald Tusk proszony o komentarz do wypowiedzi prezesa PiS o prezydencie.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/38/t136998.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/wewnetrzne;sondaze;pis;koalicja;sie;nie;przejmuje,146,0,904082.html) To sekret dobrego humoru Kaczyńskiego? Według wewnętrznych sondaży PiS, poparcie dla Platformy Obywatelskiej jest już tylko o dwa punkty procentowe wyższe niż dla Prawa i Sprawiedliwości
bESifRgy
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)