Notowania

wiadomości
11.02.2011 15:37

Kaczyński: Kamiński szefem warszawskiego PiS

Prezes PiS Jarosław Kaczyński zapowiedział w piątek, że były szef Centralnego Biura Antykorupcyjnego Mariusz Kamiński zostanie nowym pełnomocnikiem warszawskiego zarządu PiS.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Prezes PiS Jarosław Kaczyński zapowiedział w piątek, że były szef Centralnego Biura Antykorupcyjnego Mariusz Kamiński zostanie nowym pełnomocnikiem warszawskiego zarządu PiS. *

Kaczyński potwierdził podczas konferencji prasowej czwartkową informację PAP, że Kamiński na tym stanowisku zastąpi szefa klubu PiS Mariusza Błaszczaka.

"W tej chwili staramy się zrealizować taką zasadę, że przynajmniej w roku wyborczym: +jeden człowiek, jedna funkcja+" - podkreślił Kaczyński.

Szef PiS przypomniał, że do niedawna Mariusz Błaszczak był rzecznikiem prasowym partyjnego klubu, jego przewodniczącym oraz szefem organizacji warszawskiej. "Chociaż naprawdę funkcjonował w tych rolach naprawdę sprawnie, to po prostu był to ciężar nad siły. Chcemy po prostu wykorzystywać wszystkie siły, jakie mamy, w sposób racjonalny" - podkreślił Kaczyński. Dodał, że "naprawdę wysoko" ocenia Mariusza Błaszczaka.

Kaczyński tłumaczył też przyczyny nominacji posłanki PiS Beaty Kempy na pełnomocnika świętokrzyskiego PiS.

Kempa spotkała się w czwartek z działaczami PiS w tym regionie. Po tym spotkaniu, na jej konferencji prasowej europoseł Jacek Włosowicz i senator Grzegorz Banaś oświadczyli, że "decyzja Komitetu Politycznego jest dla nich nie do przyjęcia".

Żaden z nich nie powiedział jednak otwarcie, że występuje z PiS, żaden nie ujawnił też swoich planów politycznych.

"Dajemy kilka dni, może nawet kilkanaście na opamiętanie, żeby kurz osiadał" - powiedział Kaczyński pytany o zachowanie Włosowicza i Banasia.

Kaczyński podkreślił, że "energiczna i znana" osoba, jaką jest Kempa, "może pójść drogą, którą szedł Przemysław Gosiewski".

"Przy całym szacunku dla wielkiego dorobku, pracowitości i kwalifikacji wszystkich pań i panów, posłów i senatorów z tego regionu, sądzimy, że oni po prostu na tym także skorzystają. Ich szanse na reelekcję dzisiaj wyraźnie wzrosły, a nie spadły" - powiedział szef PiS. (PAP)

tgo/ mag/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz