Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Kaczyński kończy kampanię: Czuję, że Polska się budzi

0
Podziel się:

Prezes PiS apeluje do swoich zwolenników, by namawiali znajomych do głosowania.

Kaczyński kończy kampanię: Czuję, że Polska się budzi
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)
bESiPGsB

** _ - Zwyciężymy, bo musimy zwyciężyć dla Polski - _powiedział kończąc kampanię wyborczą PiS prezes partii Jarosław Kaczyński. Wezwał swoich zwolenników, aby nie marnowali ostatnich godzin i namawiali do głosowania na PiS.

_ - Namówcie, każdy choćby jedną osobę, a nasze zwycięstwo będzie wielkie _ - powiedział Kaczyński podczas konwencji PiS w Warszawie w ostatnim dniu kampanii wyborczej._ - Nie zmarnujmy nawet tych ostatnich godzin. Zwyciężymy, bo dla Polski zwyciężyć musimy _ - podkreślił.

_ - Polskie państwo może być uczciwe i dobre, Polacy mogą mieć dobrą pracę i uczciwą płacę, mogą być w swoim własnym kraju bezpieczni i mogą mieć poczucie wolności _ - zapewnił Kaczyński.

bESiPGsD

Jak mówił, PiS zwycięży nie po to, żeby przez cztery lata _ miałoby być podobnie jak dotychczas - tyle tylko, że inne twarze przy władzy, inne grupy uprzywilejowane _. _ W Polsce przywilejów być nie może, Polska musi być krajem równych i wolnych Polaków _ - podkreślił.

W opinii Kaczyńskiego jeśli taka ma być Polska, to musi być także krajem solidarnym - krajem, w którym _ święte słowo Polaków solidarność _ jest _ czynem, faktem, sposobem działania władzy _.

Według niego, PiS zwycięży też, dlatego że Polacy mają dość władzy _ aroganckiej wobec tych, których uważa za słabych, a bardzo spolegliwa, kłaniająca się, niekiedy wręcz klękająca przed możnymi _. _ My się kłaniać ani klękać nie będziemy _ - oświadczył. _ Będziemy budować Polskę godną, silną, szanowaną _ - dodał.

Prezes PiS deklaruje: Nie potrzebujemy wojnyJak mówił, przez ostatnie cztery lata władza wprowadziła nowy, zły nastrój, w którym wielu Polaków _ obawia się przyznawać do swoich poglądów . - To można i trzeba zmienić. Ja czuję, że Polska się budzi. Widziałem to jeżdżąc po kraju, widzę to tutaj. Wojnę, którą wywołano przed laty i która trwa po dziś dzień - bo jest częścią sposobu rządzenia tych, którzy dzisiaj są u steru - trzeba zakończyć. Jest jedyna szansa na to zakończenie, tą szansą jest władza PiS _ - oświadczył.

bESiPGsJ

_ - My tej wojny nie potrzebujemy, my nie chcemy nikogo wykluczać, my nie chcemy nikomu przypisywać z góry jakiś cech. My nie zważamy na to, co kto nosi na głowie, jaki beret nosi i z czego _ - dodał prezesa PiS.

*Przeczytaj wywiad z Muńkiem Staszczykiem *
Czym wkurzył go PiS?

Według niego, przez ostatnie cztery lata mieliśmy w Polsce rządy formacji, która bardzo dużo obiecała, a stworzyła system władzy _ oddalonej od człowieka, aroganckiej, pozbawionej empatii, władzy przy tym wysoce niesprawnej, żeby nie powiedzieć niedołężnej _.

Według niego, PO pod koniec kadencji musi się chwalić Orlikami, _ bo nie ma czym innym _.

bESiPGsK

Dziś premier Donald Tusk spotkał się z dziećmi biorącymi udział w ogólnopolskim finale _ Orlika . Wieczorem, po zakończeniu turnieju, którego był patronem, wręczył dzieciom nagrody. - Oczywiście Orliki są dobre, ale jak na cztery lata w dużym europejskim kraju to naprawdę dużo, dużo za mało _ - podkreślił prezes PiS._ - Polacy mają pełne prawo żyć tak, jak ludzie na zachodzie Europy. Nie ma biednych krajów, są kraje źle rządzone. Polska ma w sobie ogromny potencjał, trzeba ten potencjał wyzwolić, nie można go blokować _ - mówił.

Zgromadzeni w warszawskim klubie Palladium zwolennicy PiS powiewając biało-czerwonymi flagami skandowali: _ Jarosław _ i _ zwyciężymy _.

Więcej o kampanii Prawa i Sprawiedliwości
[ ( http://static1.money.pl/i/h/185/t90041.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/wspolny;list;bylych;szefow;msz,111,0,930927.html) Wielkie nazwiska: "To szkodliwe dla Polski" Kilku byłych szefów MSZ wystosuje list w sprawie wypowiedzi Kaczyńskiego.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/41/t160553.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/kaczynski;pod;stocznia;nawoluje;do;zwyciestwa,102,0,930918.html) Kaczyński: Polacy podnoszą głowę. Czuję to Prezes PiS Jarosław Kaczyński przekonywał w Gdańsku do głosowania na jego partię.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/39/t136999.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/kaczynski;glos;na;po;to;poparcie;palikota,128,0,924288.html) Kaczyński: Głos na PO, to poparcie Palikota Prezes PiS podczas konwencji w Warszawie zaapelował, by Polacy nie głosowali na małe ugrupowania. Zobacz dlaczego.
bESiPGte
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)