Notowania

wybory samorządowe 2010
16.10.2010 13:35

Kaczyński mówi nie silnym metropoliom

Prezes PiS: Jak odzyskamy władzę powstanie województwo warszawskie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Radek Pietruszka)

Aktualizacja 16.40

Prezes PiS podkreślił, że jego partia stawia na wyrównanie szans pomiędzy regionami. _ Jesteśmy zwolennikami koncepcji zrównoważonego rozwoju _ - mówił. Zdaniem Jarosława Kaczyńskiego w Polsce powinno powstać siedemnaste województwo.

Kaczyński przekonywał, że PiS jest zwolennikiem polityki czynnej w przeciwieństwie do zastygłej w swojej bierności władzy. Polityce opartej na metropoliach przeciwstawił politykę zrównoważonego rozwoju. Opowiedział się za utworzeniem województwa mazowieckiego i województwa warszawskiego. Jego zdaniem duża krzywda spotkała Mazowsze. To województwo jest traktowano jako najzamożniejsze w kraju. - _ A tak naprawdę bardzo zamożna jest Warszawa, a reszta jest różna - na ogół - sytuacja jest nie najlepsza. Musimy stworzyć wobec tego województwo warszawskie, to absolutna konieczność _ - powiedział.

Wśród szeregu nowych propozycji i obietnic takich jak powołanie Akademii Samorządowej i samorządowej służby cywilnej, powiatowych rzeczników pacjentów, budowy żłobka i przedszkola w każdej gminie - wymienił też kontrakt gminny.

POSŁUCHAJ JAROSŁAWA KACZYŃSKIEGO:


Powiedział, że Polacy są republikanami i indywidualistami i tym, co pozwala połączyć te cechy jest idea Polski solidarnej. Polsce solidarnej według prezesa PiS obóz rządzący przeciwstawia ideę neoliberalizmu, która sprowadza się do tego, że mniejszość egzekwuje swoją przewagę i nie ma miejsca nawet na zwykłą przyzwoitość.

ZOBACZ TAKŻE:
Strategi PiS na wybory - jak najwięcej spotkań.
W konwencji zorganizowanej w warszawskiej hali EXPO bierze udział około dwa tysiące parlamentarzystów PiS oraz działaczy samorządowych z całego kraju. Konwencja rozpoczęła się od minuty ciszy dla uczczenia pamięci ofiar katastrofy smoleńskiej, a następnie zebrani odśpiewali hymn Polski.

Konwencję prowadzi poseł Mariusz Kamiński. Na sali powiewają biało-czerwone flagi. Niektórzy uczestnicy mają też flagi Solidarności.

Jak zapowiada PiS, konwencja rozpocznie zintensyfikowaną kampanię wyborczą. W każdym z województw podczas konwencji regionalnych zaprezentowane zostaną programy wojewódzkie i lokalni kandydaci.

- _ Skupimy się na pracy samorządów i rozwoju regionalnym. Ważne jest, że mamy program, programy wojewódzkie, gminne i powiatowe _ powiedziała posłanka PiS Izabela Kloc.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/193/t85441.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/ponad;polowa;polakow;pojdzie;na;wybory;samorzadowe,185,0,681657.html) Ponad połowa Polaków pójdzie na wybory samorządowe Co trzeci pytany deklaruje, że nie weźmie w nich udziału.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/49/t95537.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/sondaz;po;wygrywa;wybory;samorzadowe,167,0,677799.html) Sondaż: PO wygrywa wybory samorządowe Z kolei partia Jarosława Kaczyńskiego dostałaby ponad 27 procent ) głosów.
Tagi: wybory samorządowe 2010, PiS, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze, pap
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz