Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Kaczyński o "hazardowej": składano fałszywe zeznania

0
Podziel się

Prezes PiS podkreśla, że afera hazardowa narasta.

Kaczyński o "hazardowej": składano fałszywe zeznania
(PAP/Grzegorz Jakubowski)
bEiUNtuJ

Prezes PiS Jarosław Kaczyński powiedział, że czytał informacje wskazujące, że przed komisją śledczą ds. afery hazardowej składano fałszywe zeznania i że powinno to być przedmiotem postępowania karnego. Afera hazardowa narasta - podkreślił.

Prezes PiS był pytany na piątkowej konferencji prasowej, czy po roku od ujawnienia tzw. afery hazardowej uważa, że taka afera rzeczywiście była i jakie wnioski można z tej sprawy wyciągnąć. _ - Jeśli chodzi o aferę, to była _ - powiedział Kaczyński.

Dodał, że czytał zarówno zdanie odrębne - złożone przez posłów PiS do raportu z prac hazardowej komisji śledczej - _ jak i inne dokumenty towarzyszące, pokazujące np. przy pomocy billingów, chociaż one nie zostały dostarczone w wystarczającej ilości i w sposób dostatecznie precyzyjny _.

bEiUNtuL

_ - Czytałem informacje wskazujące na to, że podczas zeznań przed komisją składano fałszywe zeznania, że po prostu mówiono nieprawdę i że to powinno być przedmiotem postępowania karnego. Ta afera nie tylko jest, ale można powiedzieć, narasta, bo to co działo się przed komisją, to jest można powiedzieć samodzielna afera _ - powiedział szef PiS.

Dopytywany, kto składał fałszywe zeznania i na jakiej podstawie uważa, że tak było, Kaczyński odpowiedział: _ sądzę, że te sprawy zostaną publicznie omówione, chociaż zdaje się, że pierwsza część obrad (Sejmu) w tej sprawie będzie w jakiejś mierze utajniona _.

_ Więc tylko tyle mogę powiedzieć, ale mam nadzieję, że z czasem wszystko będzie jawne i wtedy będzie państwo mogli sami zobaczyć, na czym to polega _ - dodał szef PiS.

_ Afera hazardowa _ wybuchła na początku października 2009 r. po publikacji _ Rzeczpospolitej _. Krótko po tym ówczesny szef klubu PO Zbigniew Chlebowski i minister sportu Mirosław Drzewiecki, którzy - według materiałów CBA - mieli podczas prac nad zmianami w tzw. ustawie hazardowej działać na rzecz biznesmenów z branży hazardowej, stracili stanowiska. W listopadzie w Sejmie powołano komisję śledczą do zbadania tzw. afery hazardowej; jej prace zakończyły się w sierpniu 2010 r. przyjęciem raportu.

bEiUNtuR

[ ( http://static1.money.pl/i/h/152/t82584.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/rok;po;aferze;kogo;najbardziej;pokaleczyla,44,0,685100.html) Rok po aferze: Kogo najbardziej "pokaleczyła"?

Planowano, że Sejm zajmie się raportem z prac hazardowej komisji śledczej na posiedzeniu w ubiegłym tygodniu. Część obrad w tej sprawie miała być utajniona, bowiem zdanie odrębne do raportu złożone przez posłów PiS Beatę Kempę i Andrzeja Derę zawiera załączniki objęte tajemnicą śledztwa. Ostatecznie Sejm nie zajął się raportem z prac komisji hazardowej, bo marszałek Grzegorz Schetyna ponownie zwrócił się do prokuratora generalnego o odtajnienie załączników.

Raport przygotowany został pierwotnie przez szefa komisji Mirosława Sekułę (PO), a później na posiedzeniu komisji wprowadzone zostały do niego poprawki. Wraz ze zdaniami odrębnymi liczy blisko 800 stron. Wynika z niego, że politycy PO nie brali udziału w nielegalnym lobbingu w sprawie tzw. ustawy hazardowej, choć ich zeznania były momentami mało wiarygodne.

Własne wersje przedstawili posłowie PiS, Lewicy, PSL, a także PO. Opozycja wskazywała na nielegalny lobbing polityków PO podczas prac nad ustawą o grach i zakładach wzajemnych.

bEiUNtuS
Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/241/t47089.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/bohater;hazardowej;goscil;oficerow;policji,226,0,665826.html) Bohater _ hazardowej _ gościł oficerów policji? To miało być powodem dwukrotnego przeniesienia śledztwa.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/93/t90973.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/kolejne;zatrzymanie;w;sprawie;sobiesiaka,244,0,595188.html) Kolejne zatrzymanie w sprawie Sobiesiaka Chodzi o nielegalną wycinkę drzew pod wyciąg należący do bohatera afery hazardowej.
bEiUNtvm
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)