Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Kaczyński o RBN: To niszczyciele państwa

0
Podziel się:

Prezes PiS ujawnia motywy rezygnacji z udziału w Radzie Bezpieczeństwa Narodowego.

Kaczyński o RBN: To niszczyciele państwa
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)
bFeLtIjp

Prezes Prawa i Sprawiedliwości ujawnia motywy rezygnacji z udziału w pracach Rady Bezpieczeństwa Narodowego.

_ - Nie widzę powodów, żeby uczestniczyć w posiedzeniach organu, na którym przelewa się z pustego w próżne, bo to tak naprawdę wygląda. Tam nie podejmuje się żadnych decyzji, tam próbuje się rozłożyć odpowiedzialność za rządy tej ekipy, rządy które dzisiaj chcą opanować nie tylko sferę władzy politycznej ale także np. sferę medialną rządy, na które ja nie mam żadnego wpływu, a które chcą jakby zrzucić część odpowiedzialności na mnie - _oświadczył Jarosław Kaczyński w Radiu Maryja.

Jarosław Kaczyński tłumaczył, że nie odpowiada za to na przykład, że pod krzyżem - wtedy kiedy jeszcze stał pod pałacem prezydenckim - w licznej obecności policji bito i obrażano ludzi, kobiety, profanowano krzyż. _ - Ja za to nie odpowiadam i nie chcę odpowiadać. Nie chcę z tymi ludźmi, którzy za to odpowiadają - bo mogliby to jedną decyzją zmienić - nie chcę być razem, przyznawać się do jakiejś wspólnoty z nimi, bo żadnej wspólnoty nie ma - _mówił.

bFeLtIjr

Szef PiS oświadczył też, że _ tacy ludzie Polską rządzić nie powinni _. Jak powiedział, _ mogą rządzić różne opcje: lewicowe, prawicowe - tak to bywa w państwach demokratycznych. Ale musi być pewna wspólna podstawa moralna, tzn. pewne przeświadczenie, że pewne sprawy zrobić trzeba, niezależnie jakie mamy nastawienie do ludzi czy przedsięwzięć _.

Jarosław Kaczyński powiedział również, ze _ jeżeli ktoś tego nie uznaje, wchodzi do tej sfery, z którą nie chcę mieć nic wspólnego _, bo to są _ niszczyciele państwa polskiego i niszczyciele polskiego społeczeństwa _. Szef PiS ostrzegł również, że _ jeżeli to miałoby iść w tym kierunku, to przyszłość naszego narodu, i szerzej - przyszłość Europy stoi przed wielkim znakiem zapytania _.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/157/t45469.jpg ) ] (http://www.money.pl/archiwum/felieton/artykul/zwolinski;prezesowi;pis;dopalacze;nie;sluza,155,0,683675.html) Zwoliński: Prezesowi PiS dopalacze nie służą - Obrażają to się panny służące, mawiano w tak zwanych dobrych domach. Jarosławowi Kaczyńskiemu jak przystało na rasowego polskiego polityka najwyraźniej obca jest ta zasada. U nas na politycznych szczytach nie liczą się pojedynki na pomysły i argumenty, ale na gombrowiczowskie miny. Kto kogo upupi ten górą.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/164/t111780.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/list;kaczynskiego;przyjazni;nie;buduje;sie;poprzez;egoizm,134,0,683910.html) List Kaczyńskiego: Przyjaźni nie buduje się poprzez egoizm Prezes PiS ostrzega, że Rosja odbudowuje swoją strefę wpływów
[ ( http://static1.money.pl/i/h/246/t18678.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/sikorski;pyta;czy;prezes;pis;jest;na;proszkach,111,0,684655.html) Sikorski pyta: Czy prezes PiS jest na proszkach? Szef MSZ krytykuje artykuł Jarosława Kaczyńskiego adresowany do ambasadorów.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/194/t90818.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/migalski;krytykuje;pis;krew;mnie;zalewa,91,0,684635.html) Migalski krytykuje PiS: "Krew mnie zalewa" Nie mam przekonania, że prezes jest geniuszem - pisze eurodeputowany na swoim blogu.
bFeLtIjS
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)