Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Kaczyński: PiS chce uchwały potępiającej "socjotechnikę nienawiści"

0
Podziel się

Prezes PiS Jarosław Kaczyński powiedział w środę PAP, że jego klub nie
poprze w Sejmie uchwały ws. tragicznego wydarzenia w łódzkim biurze PiS, zaprezentowanej przez PSL,
SdPl i SD, ani żadnej innej, która "nie będzie jednoznacznie mówiła o potępieniu socjotechniki
nienawiści".

bEiAmrFh

Prezes PiS Jarosław Kaczyński powiedział w środę PAP, że jego klub nie poprze w Sejmie uchwały ws. tragicznego wydarzenia w łódzkim biurze PiS, zaprezentowanej przez PSL, SdPl i SD, ani żadnej innej, która "nie będzie jednoznacznie mówiła o potępieniu socjotechniki nienawiści".

Zapowiedział, że klub PiS przygotuje własny projekt uchwały.

Kaczyński był pytany przez PAP o możliwość poparcia przez PiS projektu uchwały zaprezentowanej w środę przez szefa klubu PSL Stanisława Żelichowskiego wraz z szefami kół poselskich SdPl i Stronnictwa Demokratycznego.

bEiAmrFj

"Uchwała, która nie będzie jednoznacznie mówiła o potępieniu socjotechniki nienawiści, która jest traktowana w tej chwili jako podstawowy sposób sprawowania władzy, jest dla nas nie do przyjęcia" - oświadczył w odpowiedzi prezes PiS.

"Żadne rozmydlanie, żadne tego rodzaju rzeczy. Po prostu musi być to jednoznaczne" - dodał.

Prezes PiS zapowiedział, że PiS przygotuje własny projekt uchwały ws. tragicznego wydarzenia w łódzkim biurze Prawa i Sprawiedliwości. "Będziemy mieli własny projekt uchwały, który będzie oddawał istotę rzeczy. Nie będzie to jakieś +ple, ple+, że wszyscy winni, tu winna jest jedna strona" - powiedział później dziennikarzom w Sejmie Kaczyński. (PAP)

tgo/ par/ gma/

bEiAmrFK
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)