Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Kaczyński: PiS dba o interesy wsi, a PSL o wpływowe grupy

0
Podziel się:

Prezes PiS Jarosław Kaczyński zarzucił koalicyjnemu PSL, że reprezentuje interesy "niewielkich, wpływowych, zamożnych" grup, podczas gdy PiS broni interesów polskiej wsi.

Kaczyński: PiS dba o interesy wsi, a PSL o wpływowe grupy
(Witold Rozbicki/Reporter)

Prezes PiS Jarosław Kaczyński zarzucił koalicyjnemu PSL, że reprezentuje interesy niewielkich, wpływowych, zamożnych grup, podczas gdy PiS broni interesów polskiej wsi. Zdaniem PiS to PSL odpowiada za pogarszającą się sytuację na obszarach wiejskich.

_ - Nie może być tak, żeby polityka wobec polskiej wsi była w gruncie rzeczy polityką realizacji interesów drobnych, ale bardzo wpływowych i zamożnych grup _ - oświadczył Kaczyński na konferencji prasowej. Zarzucił PSL, że nie tylko nie przeciwstawia się temu, ale _ ludzie związani z tą partią są profitentami tego rodzaju sytuacji _.

_ - Nie może być tak, żeby formacja, która odwołuje się do tradycji ruchu ludowego, jednocześnie była reprezentacją niewielkich grup, które na polskiej wsi robią w sposób zupełnie nieuzasadniony wielkie interesy _ - mówił Kaczyński.

Zadeklarował, że PiS po dojściu do władzy _ z całą energią _ przeciwstawi się tego rodzaju praktykom. - _ Bronimy i będziemy bronić interesów polskiej wsi _ - zapewnił.Krzysztof Jurgiel (PiS) oświadczył, że pogarszająca się sytuacja na wsi wynika z polityki obecnego rządu, w którym - jak podkreślił - za rolnictwo odpowiada PSL.

Czytaj więcej w Money.pl
Rekordowe poparcie dla PiS. Najnowszy sondaż Gdyby wybory odbyły się dzisiaj, te cztery partie znalazłyby się w Sejmie - wynika z najnowszego sondażu TNS Polska.
"To brutalne wykorzystywanie śmierć bliskich" Donald Tusk odniósł się do słów szefa PiS, który zasugerował, że premier zrzuca odpowiedzialność w sprawie pakietu klimatycznego na Lecha Kaczyńskiego.
PiS przekonało Polaków? Pierwsze komentarze Doktor Piotr Kulas socjolog z Wyższej Szkoły Biznesu twierdzi, że obietnice Prawa i Sprawiedliwości mogą przekonać do głosowania na tę partię
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)