Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Kaczyński spotkał się ze śląsko-dąbrowską Solidarnością

0
Podziel się:

Prezes PiS Jarosław Kaczyński, kontynuując wizytę na Śląsku, spotkał się w
sobotę z zarządem śląsko-dąbrowskiej Solidarności. Udzielił związkowcom wsparcia w kwestii
referendum emerytalnego oraz inicjatywy obywatelskiej, której celem jest doprowadzenie do
zawieszenia pakietu klimatycznego.

Kaczyński spotkał się ze śląsko-dąbrowską Solidarnością
(PAP/Tomasz Gzell)

Prezes PiS udzielił związkowcom wsparcia w kwestii referendum emerytalnego oraz inicjatywy obywatelskiej, której celem jest doprowadzenie do zawieszenia pakietu klimatycznego.

Po trwającym około godziny spotkaniu przewodniczący _ S _ Dominik Kolorz powiedział, że związkowcy prosili szefa PiS, żeby na Konwencie Seniorów data głosowania wniosku o referendum emerytalne była ustalona jak najszybciej i żeby było o niej wiadomo z odpowiednim wyprzedzeniem.

Drugim celem rozmów było - jak relacjonował Kolorz - uzyskanie poparcia PiS dla europejskiej inicjatywy obywatelskiej, której celem jest doprowadzenie do zawieszenia pakietu klimatycznego. _ - Jest to inicjatywa, którą podjęliśmy wspólnie z Solidarną Polską zbierania tego miliona podpisów i nie ukrywam, że ku mojemu zaskoczeniu, mamy tutaj wstępną deklarację, że eurodeputowani PiS, w ogóle PiS, tę inicjatywę również wesprze, co mimo takiego dysonansu pomiędzy Solidarną Polską a PiS wydaje się dosyć istotną deklaracją _ - powiedział Kolorz.

Do kwestii referendum emerytalnego prezes PiS odniósł się w trakcie briefingu prasowego przed rozmowami z _ S _. Powiedział, że PiS wspiera _ z całych sił _ wniosek Solidarności dot. referendum ws. planowanych przez rząd zmian emerytalnych. Dodał, że udzielone zostanie Solidarności wszelkie wsparcie, także w parlamencie. - _ Jeśli dojdzie do referendum, to oczywiście będziemy po tej samej stronie co Solidarność _ - mówił.

Do pakietu klimatycznego Kaczyński odniósł się podczas spotkania z sympatykami PiS w siedzibie śląsko-dąbrowskiej Solidarności, które kończyło jego wizytę w Katowicach. _ - Weźmy proszę państwa sprawę CO2 i pakietu klimatycznego. Co to jest? Ktoś kto próbuje wmawiać, że to ma jakieś znaczenie dla klimatu, jest po prostu śmiechu warte. Po pierwsze, nie ma żadnych dowodów, że w ogóle wszystko razem ma jakiekolwiek znaczenie, a jest bardzo wiele dowodów na to, że nie ma _ - mówił.

Odnosząc się do pakietu klimatycznego powiedział, że _ chodzi tylko i wyłącznie o to, żeby nas zmusić do kupowania bardzo drogich technologii _, których długo Polska mieć własnych nie będzie. _ Będziemy musieli po prostu płacić gigantyczny podatek _ - powiedział prezes PiS. Wymusza się - jego zdaniem - coś co jest po prostu _ ekonomicznym obciążeniem _.

Czytaj w tym temacie w Money.pl
Rozłam w PO uratuje Kaczyńskiego i Ziobrę? Spór w partii narasta, a ludowcy już zdecydowali w sprawie wniosku o Trybunał Stanu.
Odwilż na linii PO-PiS? Będą rozmawiać o... Zdaniem tej partii nie można zmuszać ludzi, aby pracowali dłużej, ale warto dać im taką możliwość.
Ziobro chce zabrać kolegów Kaczyńskiemu _ Wielu ludzi w Polsce nie chce oddawać swojego głosu na PiS, choć poglądy mają prawicowe _ - twierdzi Ziobro.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)