Notowania

wojna w libii
17.04.2011 08:00

"Kaddafi dopuszcza się ludobójstwa"

Libijscy partyzanci apelują do NATO o zwiększenie pomocy w walce z siłami dyktatora. Podkreślają, że chodzi o obronę cywilów.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Jesse B. Awalt/public domain/ DefenseImagery.mil)

Przewodniczący powstańczej Narodowej Rady Libijskiej Mustafa Abdel Dżalil zaapelował do NATO, a zwłaszcza - jak podkreślił - do Włoch, aby zintensyfikowały ataki na siły Muammara Kaddafiego w celu obrony ludności cywilnej, szczególnie w mieście Misrata.

_ - Prosimy NATO, a szczególnie Włochy, by nasiliły ataki przeciwko siłom dyktatora, które bombardują miasto _ - powiedział Mustafa Abdel Dżalil, który we wtorek ma przybyć do Rzymu na rozmowy z władzami Włoch.

_ - Reżim Kaddafiego użył wszelkiego rodzaju broni, legalnej i nielegalnej, przeciwko cywilom. Misrata dalej się broni i czeka na odegranie bardziej aktywnej roli przez siły koalicji, szczególnie Włochy i ich przyjaciół _ - dodał Dżalil w wywiadzie dla włoskiej agencji ANSA i telewizji RAI.

_ - Widzieliście cierpienia cywilów w Misracie? _ - zapytał dziennikarzy szef Narodowej Rady Libijskiej. Podkreślił, że w tym _ męczeńskim mieście _ Kaddafi dopuszcza się _ ludobójstwa _. Dżalil ujawnił, że Włochy i Francja zgodziły się wysłać ekspertów, którzy będą szkolić siły powstańcze, jednak _ do dzisiaj nikt nie przyjechał. _

Największe wątpliwości co do interwencji w Libii mają właśnie Włochy. Premier Silvio Berlusconi zapowiedział w ostatni piątek, że Włochy poza oddaniem do dyspozycji NATO swoich baz lotniczych nie zwiększą na razie zaangażowania w interwencję w Libii._ _

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/229/t135909.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/wlochy;boja;sie;odwetu;za;swit;odysei,183,0,799159.html) Włochy boją się odwetu za "Świt Odysei" Podjęto decyzję o wzmocnieniu środków bezpieczeństwa i nasileniu kontroli ) newralgicznych budynków i miejsc w kraju.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/46/t109870.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/wiecej;samolotow;dla;operacji;nato;w;libii,136,0,813192.html) Więcej samolotów dla operacji NATO w Libii Brytyjski minister spraw zagranicznych William Hague liczy na wsparcie operacji przez inne państwa.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/236/t137196.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/francja;uwaza;ze;nato;robi;za;malo;w;libii,33,0,812321.html) Francja uważa, że NATO robi za mało w Libii Francuski minister spraw zagranicznych Alain Juppe powiedział, że w kraju tym nie ma już miejsca dla Muammara Kadafiego.
Tagi: wojna w libii, libia, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz