Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Kaddafi ma złoto, może atakować. Rebelianci chcą pomocy

0
Podziel się

Przewodniczący Narodowej Rady Libijskiej (NRL) Mustafa Dżalil zaapelował o dostarczenie oddziałom podległym NRL broni, która umożliwiłaby opanowanie tych rejonów kraju, które pozostają jeszcze pod kontrolą zwolenników Muammara Kaddafiego.

Kaddafi ma złoto, może atakować. Rebelianci chcą pomocy
(PAP/ EPA)
bDzGxNyt

Przewodniczący Narodowej Rady Libijskiej (NRL) Mustafa Dżalil zaapelował o dostarczenie oddziałom podległym NRL broni, która umożliwiłaby opanowanie tych rejonów kraju, które pozostają jeszcze pod kontrolą zwolenników Muammara Kaddafiego.

Zwolennicy Kadafiego wciąż kontrolują cztery rejony Libii: Syrtę na wybrzeżu Morza Śródziemnego, Bani Walid na południowy wschód od Trypolisu oraz Jufrę i Sabhę.

Według Dżalila znaczne siły lojalne wobec Kaddafiego uciekły do Sabhy, położonej na pustyni, na południu kraju. _ - W rejonie Sabhy dojdzie do ciężkich walk i dlatego prosimy o więcej broni i sprzętu aby odzyskać ten teren _ - powiedział Dżalil. Dodał, że Kaddafi znajduje się na południu Libii i ma _ całe złoto _. Ma planować ataki na miasta, pola naftowe i elektrownie.

bDzGxNyv

Według innych przedstawicieli NRL, członkowie najbliższego otoczenia Kaddafiego uciekli do Nigru zabierając ze sobą znaczne ilości złota i pieniędzy w gotówce.

Dżalil potwierdził, że NRL nie przeniesie się całkowicie z Bengazi do stolicy - Trypolisu, zanim nie zostaną tam zlikwidowane ostatnie ogniska oporu zwolenników Kadafiego.

W Trypolisie oczekiwany jest prezydent Francji Nicolas Sarkozy, któremu towarzyszyć ma m. in. znany francuski filozof Bernard-Henri Levy i być może brytyjski premier David Cameron. Jego przybycie nie zostało jednak potwierdzone.

Wysoki rangą wysłannik amerykański Jeffrey Feltman oświadczył w Trypolisie, że Stany Zjednoczone z zadowoleniem przyjmują przejmowanie przez tymczasowy rząd Libii coraz większej kontroli nad siłami bezpieczeństwa. Zapowiedział też, że USA jak najszybciej otworzą ambasadę w stolicy kraju.

bDzGxNyB
O wojnie w Libii czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/207/t155855.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/w;libii;zbrodnie;popelnialy;obie;strony,148,0,907924.html) "W Libii mordowali zarówno jedni i drudzy" Amnesty International: kraj może pogrążyć się w błędnym kole krwawych ataków i odwetów.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/133/t135301.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/kaddafi;sprzedal;prawie;30;ton;zlota;brakowalo;mu;gotowki,203,0,905419.html) Kaddafi zarobił na tym miliard dolarów Libijski bank centralny sprzedał 20 proc. krajowych rezerw złota o wartości ponad miliarda dolarów w kwietniu lub w maju, gdy instytucja była jeszcze kontrolowana przez rząd Muammara Kadafiego - poinformował nowy gubernator banku.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/133/t135301.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/rzad;chin;potwierdza;kontakty;firm;zbrojeniowych;z;kaddafim,89,0,903257.html) Sprzedawali broń Kaddafiemu? Zaprzeczają Rząd w Pekinie przyznał, że chińskie firmy zbrojeniowe kontaktowały się w lipcu z przedstawicielami Muammara Kaddafiego.
bDzGxNyW
Źródło:
KOMENTARZE
(0)