Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Kaddafi oskarża cudzoziemców i Al-Kaidę

0
Podziel się:

Libijski przywódca wypowiedział się na temat sytuacji w
swym kraju w telefonicznym wywiadzie dla serbskiej telewizji Pink.

Kaddafi oskarża cudzoziemców i Al-Kaidę
(PAP/EPA)
bEsmrYiJ

Libijski przywódca wypowiedział się na temat sytuacji w swym kraju w wywiadzie, którego udzielił przez telefon prywatnej serbskiej telewizji Pink.

Powtórzył, że nie zamierza opuszczać Libii, zapewniał, że _ Trypolis jest bezpieczny _, a kraj _ całkowicie spokojny _. Kaddafi potępił przy tym Radę Bezpieczeństwa ONZ za nałożenie sankcji przeciw jego reżimowi i skierowanie do Międzynarodowego Trybunału Karnego sprawy używania siły przeciwko demonstrantom.

Tych, którzy protestują przeciwko jego władzy nazwał _ małą grupą rebeliantów, która jest otoczona i zostanie pokonana _. Twierdził, że ma za sobą _ pełne poparcie narodu libijskiego _, a winą za ofiary śmiertelne obarczył _ terrorystyczne bandy, z pewnością należące do Al-Kaidy _.

bEsmrYiL

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/141/t133773.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/rebelianci;kontroluja;zawije;skonczylismy;z;kaddafim,181,0,785333.html) Rebelianci kontrolują Zawiję. "Skończyliśmy z Kaddafim" O miasto około 50 km na zachód od stolicy kraju, Trypolisu nocą toczyła się bitwa. Siły rządowe wciąż okupują jego peryferia. Wschodnia Libia ma własne władze.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/133/t133765.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/unia;grozi;kaddafiemu;cywile;uciekaja;przed;wojna,118,0,785270.html) Unia grozi Kaddafiemu. Cywile uciekają przed wojną Represje będą miały konsekwencje dla przywódcy reżimu - zapowiada Bruksela.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/187/t132539.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/bitwa;pod;az-zawija;opozycja;w;libii;tworzy;wlasny;rzad,17,0,785169.html) Bitwa pod Az-Zawija. Opozycja w Libii tworzy własny rząd Wojska lojalne wobec Muammara Kadafiego prowadziły w nocy ciężkie walki z siłami antyreżimowymi 50 km na zachód od Trypolisu.
bEsmrYjm
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)