Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Kalisz: Stabilny poziom wód Prosny

0
Podziel się

We wtorek stan wody na Prośnie w Kaliszu wahał się od 304 do 306 cm i był
wyższy od stanu alarmowego o 84-86 cm. W poniedziałek wieczorem poziom wody wynosił na tej rzece
304 cm.

bEgyuzFh

We wtorek stan wody na Prośnie w Kaliszu wahał się od 304 do 306 cm i był wyższy od stanu alarmowego o 84-86 cm. W poniedziałek wieczorem poziom wody wynosił na tej rzece 304 cm.

Poinformowano o tym PAP w miejscowym Centrum Zarządzania Kryzysowego.

W mieście nadal obowiązuje alarm przeciwpowodziowy. Najbardziej ucierpieli mieszkańcy osiedli Piskorzewie i Rajsków, gdzie woda zalała wiele posesji. Nieczynny jest jeden z mostów w centrum Kalisza.

bEgyuzFj

We wtorek rano uruchomiono jedną nitkę miejskiego odcinka drogi krajowej nr 25 Kalisz-Konin, która była zamknięta z powodu całkowitego zalania jezdni. Kierowcy jadący m.in. w kierunku Bydgoszczy i Wrześni nadal muszą liczyć się z poważnymi utrudnieniami. Dyrektor miejscowego zarządu dróg Krzysztof Gałka radzi kierowcom, aby starali się podróżować lokalnymi drogami i w ten sposób omijać zakorkowany Kalisz.

Niektórzy z właścicieli zalanych domów rozpoczęli już próby wypompowywania wody z piwnic. Przestrzega przed tym komendant miejscowej straży Wieńczysław Prokop, według którego napór wody gruntowej z zewnątrz na budynek jest wtedy jeszcze większy.

"Stabilność budynku w gruncie może zostać zachwiana. Poza tym, napór wody z zewnątrz może powodować wypłukiwanie piasku spod fundamentu. Piwnice należy pozostawić w obecnym stanie - aż do czasu zaniknięcia przesiąkania z zewnątrz" - powiedział Prokop.(PAP)

zak/ bno/ jra/

bEgyuzFK
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)