Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wiadomości
06.06.2012 16:45

Kalisz znany i nieznany na wystawie Archiwum Państwowego

Dawny Kalisz znany i nieznany można obejrzeć w wersji elektronicznej na wystawie "Portret miasta. Architektura Kalisza w dokumentach archiwalnych", którą przygotowało miejscowe Archiwum Państwowe.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Dawny Kalisz znany i nieznany można obejrzeć w wersji elektronicznej na wystawie "Portret miasta. Architektura Kalisza w dokumentach archiwalnych", którą przygotowało miejscowe Archiwum Państwowe. *

"Ekspozycja on-line składa się z 40 plansz, na których pokazano najciekawsze obiekty architektoniczne XIX i XX wieku, również te już nieistniejące lub zapomniane" - poinformowała w środę PAP dyrektor placówki dr Grażyna Schlender.

Wśród pokazanych obiektów są m.in. Pałac Komisji Województwa Kaliskiego, Trybunał Kaliski, park i budowle parkowe, Fabryka Fortepianów i Pianin Arnolda Fibigiera, baszta Dorotka, synagogi, cerkwie i kościoły, Nowy Rynek i Złoty Róg, więzienie z początku XIX w., hotele, szkoły, szpitale i teatr oraz ulice i place.

Na wystawie przedstawiono historię obiektów użyteczności publicznej, sakralnych, placów, ulic, prywatnych kamienic. Osobno potraktowano mapy i plany miasta.

Wystawa ma układ ekspozycji plenerowej. Po kliknięciu na planszę można uzyskać jej powiększenie, co umożliwia dostrzeżenie detali architektonicznych na fotografiach i odczytanie tekstu. Całość opracowano także w wersji angielskiej.

Materiały pokazane na wystawie pochodzą z kaliskiego Archiwum Państwowego, Muzeum Okręgowego w Kaliszu, Urzędu Ochrony Zabytków, Narodowego Archiwum Cyfrowego w Warszawie i ze zbiorów prywatnych.(PAP)

zak/ ls/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz