Notowania

pożar
14.04.2009 06:51

Kamień Pomorski: Milion złotych na pomoc dla ofiar

Ministerstwo Finansów uruchomiło środki z Rezerwy Solidarności Społecznej.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Policja)

aktualizacja 14:06

*Ministerstwo Finansów uruchomiło środki z Rezerwy Solidarności Społecznej. O północy z poniedziałku na wtorek w całym kraju rozpoczęła się trzydniowa żałoba narodowa, którą ogłosił prezydentLech Kaczyński. *

Pomoc dla poszkodowanych w pożarze hotelu socjalnego w Kamieniu Pomorskim jest jednym z tematów posiedzenia rządu. Rada Ministrów zdecyduje o tym, jakie środki zostaną przekazane na pomoc poszkodowanym w wyniku pożaru.

Według dotychczasowych ustaleń, w pożarze budynku zginęły 22 osoby, w tym sześcioro dzieci. We wtorek i środę, między godziną 17 a 19, w Pałacu Prezydenckim w Warszawie zostaną wystawione księgi kondolencyjne - informuje biuro prasowe Kancelarii Prezydenta.

W czasie żałoby narodowej flagi państwowe na gmachach publicznych zostają opuszczone do połowy masztu i przepasane kirem. Na czas trwania żałoby odwoływane są imprezy masowe, rozrywkowe, koncerty i imprezy sportowe.

CZYTAJ TAKŻE FELIETON MONEY.PL:

* [ Gałązka: Jak, przy okazji tragedii, pomóc samemu sobie ]( http://www.money.pl/archiwum/felieton/artykul/galazka;jak;przy;okazji;tragedii;pomoc;samemu;sobie,136,0,443528.html )

Raport po pożarze poznamy w czwartek

- _ W czwartek przedstawiony zostanie wstępny raport z opisem akcji ratunkowej w czasie pożaru hotelu socjalnego w Kamieniu Pomorskim _ - zapowiedział minister spraw wewnętrznych i administracjiGrzegorz Schetynapo wieczornej naradzie w resorcie.

Na miejsce pożaru w Kamieniu Pomorskim zostaną wysłani policyjni specjaliści z Centralnego Laboratorium Kryminalistycznego. Przy oględzinach miejsca tragedii użyty zostanie specjalistyczny sprzęt - między innymi kamera sferyczna. Podczas nagrania wymiaruje ona wszystkie przedmioty i nagrywa szczegóły łącznie z dokładnymi zbliżeniami. Dzięki takim nagraniom ekspertyz będą mogli dokonywać specjaliści, którzy nie oglądali bezpośrednio pogorzeliska.
W poniedziałek późnym wieczorem w MSWiA odbyło się spotkanie wicepremiera z przedstawicielami służb, które brały udział w akcji gaszenia pożaru hotelu. Uczestniczyło ścisłe kierownictwo resortu oraz komendant główny Państwowej Straży Pożarnej nadbryg. Wiesław Leśniakiewicz i zastępca komendanta głównego policji insp. Andrzej Trela.

_ - Na moje polecenie komendant główny powołał specjalną komisję, która już wyjaśnia kwestie, jak była prowadzona akcja ratownicza _ - powiedział dziennikarzom Schetyna.

Wicepremier poinformował, że we wtorek o 10 spotka się z przedstawicielami straży pożarnej, policji, a także ministrem infrastrukturyCezarym Grabarczykiemi szefem nadzoru budowlanego, by ustalać kwestie dotyczące planowanej oceny stanu bezpieczeństwa podobnych - do tego w Kamieniu Pomorskim - budynków. Chodzi o obiekty zaadaptowane na cele socjalne.

Premier Donald Tusk oświadczył, że natychmiast po tragedii przyznano pomoc socjalną poszkodowanym w wyniku pożaru w Kamieniu Pomorskim.

Jednocześnie zapowiedział, że rząd sfinansuje budowę nowego domu socjalnego.

Jak powiedział premier, rząd na odbudowę domu socjalnego zarezerwował 3-4 mln złotych.

Na zdjęciu: Arcybiskup archidiecezji szczecińsko-kamieńskiej Andrzej Dzięga przy zgliszczach budynku hotelu socjalnego w Kamieniu Pomorskim.

Tagi: pożar, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, pap
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz