Notowania

kanada
26.11.2009 07:42

Kanada - najlepsze miejsce do życia

Rosja, Indie i Katar znalazły się w dole klasyfikacji krajów oferujących najlepszą jakość życia.

Podziel się
Dodaj komentarz
(VirtualErn/CC/Flickr)

Ekspatrianci uważają Kanadę za kraj oferujący najlepszą jakość życia, Francja stoi pod tym względem na czele krajów europejskich - wynika z międzynarodowego badania opublikowanego przez brytyjski bank HSBC.

Według badania, przeprowadzonego na początku roku na grupie 3.100 ekspatriantów, (czyli ludzi który przymusowo lub dobrowolnie opuścił ojczyznę) z 26 krajów, Kanada przed Australią i Tajlandią plasuje się na pierwszym miejscu pod względem zapewnienia jakości życia zagranicznym pracownikom.

Podczas badania pytano o najróżniejsze kwestie, od służby zdrowia po kształcenie przez administrację państwową i zdolność zawierania znajomości w kraju pobytu.

W ogólnej klasyfikacji Francja plasuje się na 7. pozycji, przed Stanami Zjednoczonymi i Hiszpanią.
Szwajcaria i Belgia znalazły się w środku stawki - odpowiednio na 13. i 15. miejscu, podczas gdy Wielka Brytania na bardzo złej - jak pisze AFP - 23. pozycji.
Na dole klasyfikacji znajdują się Rosja, Indie i Katar.

Raport Money.pl
*Gdzie można przeżyć za polską emeryturę? * Jeszcze długo polskich emerytów nie będzie stać na spędzenie jesieni życia w ciepłych krajach Europy. Money.pl sprawdził, gdzie można przeżyć za polską emeryturę. Czytaj w Money.pl
* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )
Tagi: kanada, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz