Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Kanada: Aresztowano podejrzanych o planowanie zamachów

0
Podziel się

Kanadyjska policja poinformowała w czwartek o aresztowaniu trzech
mężczyzn, którym zarzuca się planowanie zamachów bombowych i utrzymywanie kontaktów z ugrupowaniem
walczącym z siłami koalicyjnymi w Afganistanie.

bEiaVJbF

Kanadyjska policja poinformowała w czwartek o aresztowaniu trzech mężczyzn, którym zarzuca się planowanie zamachów bombowych i utrzymywanie kontaktów z ugrupowaniem walczącym z siłami koalicyjnymi w Afganistanie.

Dwaj z nich zostali zatrzymani w środę w Ottawie, a trzeci w mieście London w prowincji Ontario. Wszyscy są obywatelami kanadyjskimi.

"Grupa ta stanowiła rzeczywiste i poważne zagrożenie dla regionu stołecznego i bezpieczeństwa narodowego Kanady. Nasze śledztwo i aresztowania zapobiegły skonstruowaniu bomb oraz przeprowadzeniu zamachu lub zamachów terrorystycznych" - powiedział dziennikarzom szef służby śledczej Królewskiej Konnej Policji Kanadyjskiej (RCMP) Serge Therriault.

bEiaVJbH

Według policji, zatrzymani byli w posiadaniu instrukcji konstruowania bomb i ponad 50 elektronicznych obwodów drukowanych, które mogłyby być użyte do budowy zapalników.

Śledczy odmówili podania dalszych szczegółów, zaznaczając, że dochodzenie trwa. Aresztowanym zarzuca się spiskowanie ze wspólnikami z terenu Kanady, Iranu, Afganistanu, Dubaju i Pakistanu.

Jak poinformował dziennik "Toronto Star", mężczyzna aresztowany w London wystąpił w 2008 roku w kanadyjskiej wersji programu telewizyjnego "Idol", ale jego występ nie zyskał uznania jury. (PAP)

dmi/ mc/

bEiaVJbN

6886833

bEiaVJci
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)