Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Kanada w żałobie. Odnaleziono 2 kolejne ciała

0
Podziel się:

Tym samym bilans ofiar wzrósł do 37 ludzi. Wciąż 13 osób uważa się za zaginione.

Kanada w żałobie. Odnaleziono 2 kolejne ciała
(PrintScrn/Youtube)

Zwłoki odkryto w zrujnowanym po eksplozji i towarzyszących jej pożarach centrum miasta. Tym samym bilans ofiar wzrósł do 37 ludzi. Wciąż 13 osób uważa się za zaginione.

- _ Prace poszukiwawcze dają się we znaki, odbywają się w temperaturze około 52 stopni Celsjusza _ - powiedział na konferencji prasowej rzecznik policji prowincji Quebec (SQ) Michel Forget. Wyjaśnił, że choć zmieniają się szczegóły, całkowitą liczbę ofiar śmiertelnych ocenia się na 50 osób.

Złożony z pięciu lokomotyw i 72 wagonów-cystern pociąg, który przewoził ropę z amerykańskiego stanu Północna Dakota do wschodniej Kanady, 6 lipca został odstawiony na noc w odległości 13 kilometrów od Lac-Megantic.

Na krótko przed godz. 1 skład zaczął się toczyć i wykoleił się w centrum miasta. Cztery zawierające po ponad 100 tys. litrów ropy cysterny zapaliły się i wybuchły.

Eksplozje i wywołany nimi pożar spowodowały znaczne zniszczenia w liczącym 6 tys. mieszkańców miasteczku, położonym około 250 kilometrów na wschód od Montrealu. Przyczyny katastrofy są badane.

Czytaj więcej w Money.pl
Liczba ofiar katastrofy wzrosła do 20 Uprzedzono, że wszystkie osoby uznawane za zaginione najprawdopodobniej także nie żyją.
Niezaciągnięte hamulce przyczyną katastrofy W katastrofie, do której doszło w sobotę nad ranem (06.07) zginęło co najmniej 15 osób, a ok. 60 uznano za zaginione.
Pożar pociągu. 80 osób jest zaginionych Pociąg wiozący paliwo wykoleił się i stanął w płomieniach, które objęły zabudowania. Media donoszą o jednej ofierze śmiertelnej, ale służby ratunkowe przyznają, że zmarłych może być więcej.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)