Notowania

wiadomości
20.03.2013 21:31

Kancelaria Prezydenta: Komorowski zaprosił Piotra Dudę

# dochodzi wypowiedź rzecznika władz "S" #

Podziel się
Dodaj komentarz

# dochodzi wypowiedź rzecznika władz "S" #

20.03. Warszawa (PAP) - Prezydent Bronisław Komorowski zaprosił na czwartek szefa "S" Piotra Dudę - powiedziała PAP szefowa prezydenckiego biura prasowego Joanna Trzaska-Wieczorek. Jak dodała, Duda poprosił o przesunięcie terminu spotkania. Według rzecznika władz NSZZ "S" będzie ono możliwe po świętach.

"Prezydent Bronisław Komorowski zaprosił na czwartek, 21 marca do Pałacu Prezydenckiego przewodniczącego NSZZ +Solidarność+ Piotra Dudę. Szef Solidarności w rozmowie telefonicznej z sekretarzem stanu w Kancelarii Prezydenta Sławomirem Rybickim poprosił o przesunięcie terminu spotkania do czasu, aż uzyska szerszy mandat do rozmowy z prezydentem od członków inicjatywy Platforma Oburzonych" - powiedziała PAP w środę Joanna Trzaska-Wieczorek.

Rzecznik Krajowej Komisji NSZZ "S" Marek Lewandowski, pytany przez PAP o zaproszenie z Pałacu Prezydenckiego, powiedział: "Było to trochę zaskakujące ze strony pana prezydenta, choć doceniamy ten gest". Przypomniał, że w minioną sobotę na zaproszenie Solidarności pod hasłem "Platforma Oburzonych" w Gdańsku spotkali się przedstawiciele prawie stu organizacji, stowarzyszeń i związków zawodowych z całego kraju.

Uzgodniono wtedy m.in., że do nich wszystkich zostanie rozesłane przesłanie kierowane do prezydenta RP z apelem o zmianę w konstytucji przepisów dotyczących referendum. Chodzi o to, by obywatele mieli możliwość decydowania w kluczowych dla kraju sprawach, a wnioskowane przez nich referenda były obligatoryjne. Zgodnie z obowiązującym prawem takie obywatelskie wnioski o referendum rozpatruje Sejm.

"Na razie wpłynęło dopiero kilka stanowisk; jak tylko wpłyną wszystkie, będziemy gotowi do spotkania" - dodał Lewandowski. Jego zdaniem, będzie to możliwe dopiero po świętach wielkanocnych.

Komisja Krajowa "Solidarności" zdecydowała we wtorek o zorganizowaniu we wszystkich województwach akcji wspierających strajk ostrzegawczy, który odbędzie się 26 marca w regionie śląsko-dąbrowskim. 26 marca na Śląsku ma dojść do strajku generalnego. Międzyzwiązkowy Komitet Protestacyjno-Strajkowy ogłosił strajk w ubiegłym tygodniu, wobec braku porozumienia z przedstawicielami rządu m.in. w sprawie uelastycznienia czasu pracy, założeń ustawy antykryzysowej, wsparcia dla przemysłu energochłonnego oraz utrzymania emerytur pomostowych.(PAP)

eaw/ sdd/ sta/ bos/ mow/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz