Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Kandydaci na prezydenta szykują wieczory wyborcze

0
Podziel się:

Bronisław Komorowski w Domu Dochodowym, Jarosław Kaczyński w Hotelu Europejskim.

Kandydaci na prezydenta szykują wieczory wyborcze
(PAP/Tomasz Gzell)
bFfXRaad

Bronisław Komorowskiw Domu Dochodowym,Jarosław Kaczyńskiw Hotelu Europejskim, aGrzegorz Napieralskiw Centrum Prasowym Foksal - tam wieczór wyborczy będą spędzać liderzy sondaży prezydenckich.

Wieczór wyborczy Komorowskiego zaplanowano w Domu Dochodowym na warszawskim Placu Trzech Krzyży. Nie ma jeszcze gotowego scenariusza, ale na pewno weźmie w nim udział premierDonald Tusk. Na patio Domu Dochodowego sztab Komorowskiego zaprosi 500 jego zwolenników. Na wieczór wyborczy Komorowskiego akredytowało się już 240 dziennikarzy z kraju i ze świata.

Al Jazeera u prezesa PiS

Sztab Jarosława Kaczyńskiego wieczór wyborczy organizuje w centrum informacyjnym kandydata w Hotelu Europejskim. Zacznie się o godz. 19.30. Ze sceny, po ogłoszeniu wstępnych wyników, ma przemówić kandydat PiS i inni politycy partii.

bFfXRaaf

Na wieczór wyborczy Kaczyńskiego akredytowało się ponad 200 dziennikarzy, nie tylko z Polski, ale też z kilku krajów europejskich, Stanów Zjednoczonych, pojawić mają się też dziennikarze z arabskiej telewizji Al Jazeera. Zaproszeni zostali również członkowie komitetów poparcia kandydata, posłowie i senatorowie PiS, oraz osoby pomagające przy kampanii.

Napieralski zaprosił Kwaśniewskiego

O godz. 19 swoje spotkanie powyborcze rozpocznie szef SLD Grzegorz Napieralski. Do Centrum Prasowego Foksal w Warszawie zaproszeni zostali m.in. były prezydentAleksander Kwaśniewski, byli premierzy:Leszek MilleriJózef Oleksy, członkowie kierownictwa i posłowie SLD, a także liderzy partii i organizacji wspierających kandydaturę Napieralskiego, w tym: Unii Pracy, Zielonych 2004, Partii Kobiet, Stowarzyszenia _ Ordynacka _.

bFfXRaal

Według rzecznika SLD Tomasza Kality, wieczór wyborczy lidera Sojuszu ma zgromadzić w sumie kilkaset osób. Akredytowało się też ponad 100 dziennikarzy, również zagranicznych.

Pawlak i Jurek bez fajerwerków, Olechowski z telebimem

Wieczór wyborczyWaldemara Pawlakama się odbyć _ bez ekstrawagancji _. Ludowcy będą oczekiwać na wynik wyborczy w siedzibie partii w Warszawie przy ul. Kopernika. Zaproszonych zostało około stu osób: działaczy, członków komitetu honorowego i posłów Stronnictwa. Pierwsze sondażowe wyniki mają być wyświetlone na specjalnym telebimie. Później swoje wystąpienie będzie miał kandydat.

Sztab wyborczy Olechowskiego organizuje wieczór wyborczy w centrum Warszawy w siedzibie Stronnictwa Demokratycznego (które popiera jego kandydaturę). Na środku sali umieszczony zostanie duży telebim.

bFfXRaam

Wieczór wyborczy kandydata Prawicy Rzeczypospolitej na prezydenta Marka Jurka ma odbyć się _ bez fajerwerków _. Sympatycy kandydata na wynik wyborczy będą oczekiwali w siedzibie Warszawskiego Bractwa Kurkowego na Pradze. Na wieczór wyborczy zostali zaproszeni wszyscy członkowie społecznego komitetu poparcia oraz działacze Prawicy. Pierwsze wyniki sondażowe mają być wyświetlone na specjalnym rzutniku. Później zaplanowane jest wystąpienie Marka Jurka.

Korwin-Mikke w domu, Lepper, Morawiecki i Ziętek - na spotkaniach z wyborcami

>Janusz Korwin-Mikke zorganizuje wieczór wyborczy w swoim domu w Józefowie. Jak powiedział PAP szef sztabu kandydata Krzysztof Szpanelewski, planowane jest duże przyjęcie. Zaproszonych zostało 200-300 osób. Mają się pojawić sympatycy i członkowie kierowanej przez Korwin-Mikkego partii Wolność i Praworządność, a także rodzina i przyjaciele.

Sztab kandydata SamoobronyAndrzeja Lepperawieczór wyborczy organizuje w warszawskiej siedzibie partii przy Al. Jerozolimskich w Warszawie. Lepper będzie oczekiwał na wyniki wyborów w towarzystwie działaczy Samoobrony.

bFfXRaan

Również na spotkaniach w Warszawie na wyniki wyborów prezydenckich będą oczekiwaćKornel MorawieckiiBogusław Ziętek.

bFfXRaaG
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)