Notowania

debata
16.05.2009 17:34

Kandydaci PiS nie chcą debatować w niedzielę

Nie odbędą się debaty liderów list wyborczych PO i PiS m in. w Warszawie, Krakowie i Łodzi.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Tomasz Gzell)

*W niedzielę nie odbędą się debaty liderów list wyborczych PO i PiS w Warszawie, Krakowie, Olsztynie, Łodzi, Lublinie i Szczecinie. *

Startujący z pierwszych miejsc kandydaci PiS nie zaakceptowali terminu debaty - wynika z przesłanego w sobotę PAP oświadczenia biura prasowego PiS.

_ - Niektórzy kandydaci już odbyli debaty i są gotowi do debat w innym, uzgodnionym, a nie autorytarnie narzuconym terminie _ - podkreślił rzecznik prasowy PiSAdam Bielan.

Wiceszef sztabu PiS w wyborach do PEJoachim Brudziński powiedział w sobotę PAP, że zaproponowany przez premieraDonalda Tuskatermin niedzielnych debat to _ próba przykrycia wpadki związanej z przeniesieniem uroczystości obchodów 4 czerwca z Gdańska do Krakowa _.

_ Nasi kandydaci od kilku tygodni dobijali się o debaty z kandydatami PO, ale wtedy większość przed nimi czmychała. Teraz nie będziemy realizować kabaretowo-teatralnych scenariuszy wizerunkowo-marketingowych doradców premiera _ - powiedział Brudziński.

Dodał, że PiS nie ucieka od debaty, ale chce, by odbyły się one na warunkach partnerskich i były organizowane przez ośrodki zewnętrzne.

Do debaty nie dojdzie m.in. w Warszawie, gdzie startująca z listy PO Danuta Huebner miała spotkać się z b. ministrem w Kancelarii Prezydenta Michałem Kamińskim (kandydatem PiS). Biuro Prasowe PiS informowało PAP, że Kamiński jest gotowy do wspólnej debaty z Huebner orazWojciechem Olejniczakiem, liderem listy Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Lider listy PiS zaproponował swoim konkurentom debatę w czwartek w Fabryce Samochodów na Żeraniu w Warszawie.

* [ Wszystko o wyborach do Parlamentu Europejskiego - serwis specjalny ]( http://www.money.pl/eurowybory/ )

W niedzielę nie spotkają się także liderzy list mazowieckich - wojewoda Jacek Kozłowski (PO) i Adam Bielan (PiS). _ Nie zamierzam spotykać się na indywidualnych debatach z Jackiem Kozłowskim, póki jest wojewodą mazowieckim _ - napisał Bielan w przesłanym przez Biuro Prasowe PiS oświadczeniu. Jak dowiedziała się PAP w Mazowieckim Urzędzie Wojewódzkim Kozłowski bierze urlop od poniedziałku.

Jak wynika z sobotniego oświadczenia PiS, do starcia _ jedynek _ nie dojdzie w Lublinie (tam prof. Lena Kolarska-Bobińska z listy PO miała debatować z otwierającym listę PiS prof. Mirosławem Piotrowskim) ani w Łodzi, gdzie lider listy PO Jacek Saryusz-Wolski zaprosił do debaty Urszulę Krupę.

Nie odbędzie się również pojedynek kandydatów PO i PiS w Krakowie. Startująca z pierwszego miejsca na liście PO w okręgu małopolsko-świętokrzyskim Róża Thun zapraszała na debatę _ jedynkę _ listy PiS posłaZbigniewa Ziobrędo krakowskiej Piwnicy pod Baranami.

_ Jestem gotów spotkać się na debacie z każdą wyznaczoną przez pana premiera osobą, jeżeli pan Donald Tusk zaprzestanie wykorzystywania prokuratury do celów politycznych. Jeżeli tak się nie stanie, jestem gotów do debaty z Tuskiem _ - odpowiadał jednak Ziobro.

* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )
* [ Najważniejsze informacje w twojej skrzynce e-mail! ]( http://www.money.pl/egazety/ )

Do debaty nie dojdzie także w okręgu zachodniopomorsko-lubuskim, gdzie kandydujący z pierwszego miejsca listy PO posełSławomir Nitraszaprosił do debaty _ jedynkę _ PiS Marka Gróbarczyka. Kandydat PiS uznał jednak, że termin spotkania powinny ustalić sztaby wyborcze obu kandydatów.

Pod znakiem zapytania wciąż stoi termin debaty między _ jedynkami _ w okręgu obejmującym województwa warmińsko-mazurskie i podlaskie. Debata między Jackiem Kurskim (PiS) i Krzysztofem Liskiem (PO) zaplanowana została na godz. 12 w auli prywatnej uczelni w Olsztynie.

W przesłanym PAP oświadczeniu Kurski napisał, że w niedzielę będzie mógł uczestniczyć w spotkaniu tylko o godz. 15. Wcześniej spotyka się bowiem z przedstawicielami Solidarności Rolników Indywidualnych w Warszawie.
Lisek powiedział w sobotę PAP, że zaproszenie na debatę wysłane zostało Kurskiemu tydzień temu, jednak do tej pory nie otrzymał odpowiedzi. _ Będę czekać w niedzielę o godz. 12, ale jestem gotowy debatować o każdej wyznaczonej przez niego godzinie _ - dodał.

Tagi: debata, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz