Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Kandydat PO: Mam rozwiązanie problemu służby zdrowia

0
Podziel się:

Bronisław Komorowski zaproponuje je po wyborach.

Kandydat PO: Mam rozwiązanie problemu służby zdrowia
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Bronisław Komorowskizapowiada, że zaproponuje je po wyborach.

Jak podkreśla _ Newsweek _ dyskusja o służbie zdrowia stała się jednym z głównych elementów kampanii wyborczej. Komorowski pytany co w rzeczywistości proponuje w sprawie szpitali zapowiada, że jeżeli zostanie prezydentem, będzie się starał doprowadzić do kompromisu w tej sprawie. _ - Wiem jak to zrobić, by przyjąć reformę Ewy Kopacz, przy zmianie kontrowersyjnych elementów _ - podkreślił.

Tygodnik przypomina, że w reformie, którą zawetował prezydentLech Kaczyński, były dwa takie punkty. Pierwszy - wprowadzenie obowiązkowej komercjalizacji szpitali, czyli wprowadzenie rynkowych zasad do służby zdrowia. Drugi - utrzymanie przez państwo kontroli nad 51 proc. udziałów w komercjalizowanych placówkach służby zdrowia, na czym zależało szczególnie SLD.

_ - Platforma powinna wycofać się z zapisów, że przekształcanie szpitali w spółki jest obligatoryjne. Wystarczy przecież mechanizm zachęty do komercjalizacji _ - ujawnia swój pomysł Komorowski. Zastrzega jednak: _ Co do utrzymania kontroli 51 proc., jest to niezgodne z prawem Unii Europejskiej _.

Kandydat PO w rozmowie z _ Newsweekiem _ przedstawia także inne swoje prezydenckie priorytety. Zapowiada, żewymusi na rządzie reformę finansów publicznych. Zapewnia, że nie jest kandydatem _ Polski A _, a schetynówki są równie ważne, co autostrady.

_ - Wybierzcie mnie, a jeśli nie będziecie zadowoleni z tego, jak Platforma wykorzystuje pełnię władzy, to za rok pogonicie rząd _ - mówi Komorowski. Podkreśla też, że zależy mu na zwolennikach lewicy i dlatego traktuje ich bardzo poważnie. _ Ja nigdy nie obrażałem ludzi SLD, nie biłem ich politycznie po twarzy _ - mówi.

Komorowski pytany czy boi się prezydenturyJarosława Kaczyńskiego odpowiada: _ Nie jestem człowiekiem strachliwym, więc się nie boję. Ale nie życzę Polakom tego _.

Raporty Money.pl
*Prywatna służba zdrowia: Czy politycy słusznie nią straszą? * Wydatki na leczenie Polaków mogą przekroczyć w tym roku 80 miliardów złotych. Publiczna służba zdrowia będzie kosztować - zgodnie z planowanym budżetem NFZ - przeszło 53 miliardy. Kolejne 30 miliardów wydamy już z własnych kieszeni.
*Prywatne ubezpieczenia. Chce ich 70 procent Polaków * Na leczenie w przyszłym roku NFZ zamierza przeznaczyć 54,5 mld złotych. To o 670 mln złotych więcej niż w tym roku. Polacy jednak nie są zadowoleni z publicznej służby zdrowia. Ponad połowa z nas uważa, że prywatne ubezpieczenie poprawiłoby złą opiekę zdrowotną - wynika z ankiety Money.pl
*Dziura w ZUS rośnie. Coraz trudniej będzie ją zasypać * W najbliższych latach niedobór w kasie ZUS sięgnie 70 mld zł. Mimo rosnących wpływów z naszych składek. Tylko w tym roku budżetowe dopłaty do ZUS i KRUS sięgną 80 miliardów złotych.

ZOBACZ TAKŻE:

wybory
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)