Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
chiny
28.10.2006 11:45

Kandydat PO na prezydenta Gorzowa widzi rozwój gospodarczy miasta we współpracy z Chinami

Według kandydata na prezydenta Gorzowa Jacka Bachalskiego z Platformy Obywatelskiej, Gorzów powinien stać się centrum kontaktów Europy z rozwijającą się dynamicznie gospodarką Chin. Na sobotniej konferencji prasowej Bachalski przedstawił swoją koncepcję rozwoju gospodarczego miasta.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Według kandydata na prezydenta Gorzowa Jacka Bachalskiego z Platformy Obywatelskiej, Gorzów powinien stać się centrum kontaktów Europy z rozwijającą się dynamicznie gospodarką Chin. Na sobotniej konferencji prasowej Bachalski przedstawił swoją koncepcję rozwoju gospodarczego miasta. *

Do dyskusji nad swoim projektem Bachalski zaprosił ekspertów w dziedzinach ekonomii, budownictwa i gospodarki. Jego zdaniem, ze względu na to, że Chiny to obecnie jeden z najbardziej dynamicznie rozwijających się krajów, warto skorzystać z jego potencjału.

Jak wyjaśnił, współpracę z biznesem z Państwa Środka można prowadzić m.in. poprzez stworzenie w mieście Instytutu Chińskiego i powołanie specjalistycznej komórki organizacyjnej w Urzędzie Miasta, której pracownicy znaliby język chiński i nawiązywali kontakty gospodarcze z przedsiębiorcami z tego kraju.

Jak powiedział Bachalski, kontakty z inwestorami z Chin mogą wpłynąć na przyspieszenie rozwoju miasta. Inwestycje generowałyby dochód i nowe miejsca pracy.

Zdaniem kandydata PO na prezydenta Gorzowa, miastu "brakuje centrum z prawdziwego zdarzenia". Dlatego też opracował własną koncepcję i wizualizację takiego miejsca. Jak zaznaczył, to tylko wizje, których spełnienie może zająć od kilku do kilkunastu lat.

Centrum Gorzowa, według Bachalskiego, miałoby zostać uwolnione od ruchu kołowego m.in. za sprawą tunelu biegnącego od Mostu Staromiejskiego do kina Słońce. Nad tunelem, jak twierdzi kandydat PO, można stworzyć teren pod inwestycje służące biznesowi, rozrywce czy kulturze. (PAP)

mmd/ mskr/

Tagi: chiny, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz